סמוטריץ' ממשיך לתקוף את הפסיקה על ההפרדה בעפולה: "משקף בורות מוחלטת"

סמוטריץ' על פסק הדין בעפולה: "משקף בורות"

שר התחבורה נמנע הפעם מביקורת נגד נתניהו, אך לא חסך בביקורת על בית המשפט שפסק נגד קיום אירוע עם הפרדה מגדרית: "לשופטים יש את הפריווילגיה לא להתחשב בשום דבר, לכתוב אוסף של שטויות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר התחבורה וחבר רשימת ימינה בצלאל סמוטריץ' המשיך היום (שלישי) במתקפה חריפה נגד פסיקת בית המשפט בנוגע להפרדה מגדרית באירוע בעפולה. התבטאויות של השר בנושא אתמול, הביאו את ראש הממשלה בנימין נתניהו לזמן את סמוטריץ' לשיחה. הפעם, נמנע סמוטריץ' מלבקר את נתניהו, ובריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב מיקד את טענותיו נגד השופטים: "לבית המשפט יש את הפריווילגיה לא לדפוק חשבון לאף אחד".


עוד אמר שר התחבורה על פסק הדין של בית המשפט המחוזי בנצרת: "(זה) פסק דין שמשקף בורות מוחלטת ביהדות, התנכרות מוחלטת לערכים האלה, ובוז מוחלט לציבור אדיר שמאמין בהם שזה ציפור נפשו.

"אני שואל את עצמי - מי תובע את עלבונם של מאות אלפי יהודים דתיים, מסורתיים וחרדים, שמבקשים שיכבדו את אמונתם ושפעם אחר פעם בית המשפט בז להם? אני לא רואה את השופט מתנצל".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

סמוטריץ' הוסיף: "בית המשפט יכול לא להתחשב בשום דבר, לכתוב אוסף של שטויות גם ברמה המשפטית, גם ברמת השכל הישר וגם ברמה הערכית. רק שיש לו את הפריווילגיה לעשות את זה באולם מאוד מכובד, לשבת על פודיום מורם מעם, לעטות על עצמו גלימה ולהתפייט לו בפסק דין בצורה מנומסת".

המשנה לשעבר של נשיאת בית המשפט העליון פרופ' אליקים רובינשטיין יצא הבוקר נגד דבריו של סמוטריץ'. בריאיון לקלמן-ליברמן אמר רובינשטיין: "הוא אמר שמערכת המשפט מטומטמת, ועל השופט הוא אמר שהוא אוויל. אין לי הכרות אישית עם השופט, אבל הוא ותיק. 20 שנה שופט פחות או יותר, והוא אוויל משום שהוא החליט החלטה שלא מוצאת חן בעיני השר? יש מקרים שכדאי להחריש.

האזינו לריאיון עם אליקים רובינשטיין בכאן רשת ב

"מערכת המשפט רוצה לעשות חינוך מחדש? מאיפה הביטוי הזה? בדרך כלל משתמשים בו במדינות טוטליטריות, שבהן שולחים אדם למחנה. אני יכולה לקשור את זה לשיח האלימות של התקשורת והציבור".

הפופולריים