ח"כ מיקי זוהר: "הביקורת על מבקר המדינה אנגלמן – בגלל הכיפה שהוא חובש"

זוהר: "הביקורת על אנגלמן - בגלל הכיפה שלראשו"

זוהר טען בריאיון לכאן רשת ב כי הביקורת על המינויים החדשים בוועדת ההיתרים נובעת מרדיפה של נתניהו: "תעמולה זו מגיעה מתוך רצון לפגוע ברה"מ, שסבל מהחלטת ועדה ששיקפה לא יותר מעמדה נקמנית ופוליטית". על סמוטריץ' אמר: "אם לא היה מתנצל, אני מעריך שהיה מפוטר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ מיקי זוהר
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ מהליכוד מיקי זוהר דחה היום (שלישי) את הביקורת נגד מבקר המדינה החדש מתניהו אנגלמן, והמינויים שעשה בוועדה למתן היתרים. בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן עם אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב טען זוהר כי הביקורת נגד המבקר מפונית כלפיו כי הוא אדם דתי: "כל הטענות שיש כלפי המבקר לא מופנות אליו באופן אישי, הן מופנות לכיפה שהוא חובש על ראשו. זאת הסיבה שהחליטו לתייג אותו כתומך נתניהו".

האזינו לריאיון עם ח"כ מיקי זוהר בכאן רשת ב

זוהר הוסיף בנושא: "זה המשך של הרדיפה נגד הימין. השמאל רודף גם אחרי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ורדף אחריו עוד מתחילת כהונתו, רק בגלל הכיפה על ראשו".

בהתייחסו לסוגיית מימון הוצאותיו המשפטיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבה צפויים לדון החברים החדשים בוועדת ההיתרים, אמר ח"כ מהליכוד: "הרדיפה אחרי מבקר המדינה והרדיפה אחרי הוועדה שקמה נובעת מתעמולה תקשורתית. תעמולה זו מגיעה מתוך רצון לפגוע בנתניהו, שסבל מהחלטת ועדה ששיקפה לא יותר מעמדה נקמנית ופוליטית.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"אני מקווה שההחלטה של הוועדה שתקום, תאפשר לראש הממשלה לקבל את המימון להוצאות המשפטיות שלו, כפי שזכאי כל איש ציבור". זוהר חזר על טענת נתניהו בנושא, לפיה "ההחלטה של הוועדה הקודמת חרגה מכל היגיון אפשרי".

בריאיון התייחס זוהר גם להתבטאויות של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' נגד נתניהו, ואמר: "אני חושב שבצלאל סמוטריץ' חצה קו אדום בהתבטאות שלו. כמובן שיש מקום לביקורת ולשיח פורה ורציני, אבל אני חושב שהוא חצה את הרף המקובל".

על השיחה שקיים נתניהו עם סמוטריץ' ועל כך שבחר שלא לפטר אותו, אמר זוהר: "ראש הממשלה הבהיר לו שזו התנהגות לא ראויה. אני גם שמח שבצלאל סמוטריץ' התנצל, כי אם הוא לא היה מתנצל אני מעריך שראש הממשלה היה מפטר אותו".

הפופולריים