שקד סותרת את עמדת היועמ"ש: "צריך לתת לעוצמה יהודית להתמודד"

שקד: "צריך לתת לעוצמה יהודית להתמודד"

יו"ר ימינה אמרה בכאן רשת ב כי לא צריך לפסול אדם בגלל אמירה קשה. על התנצלות סמוטריץ' אמרה: "יש לו אופי חם מזג. זה טוב מאוד בעיניי שהוא יודע גם להתנצל" | האזינו לריאיון המלא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, יולי 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"עד שאנחנו לא נכנסנו לתפקידים משמעותיים, אי אפשר להגיד שיישמו מדיניות ימין": כך אמרה היום (שלישי) יו"ר ימינה איילת שקד בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן־ליברמן" בכאן רשת ב. "עד שנכנסתי למשרד המשפטים לא נעשו שינויים משמעותיים ואמיתיים. כל השיח על משילות ופקידות התחיל כי אני פתחתי אותו. אנחנו התחלנו להשיט את הספינה ימינה", הוסיפה.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר ימינה בכאן רשת ב

בריאיון סתרה שקד את עמדת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ואמרה כי צריך לתת לעוצמה יהודית להתמודד בבחירות כפי שהם ולתת לציבור להחליט. "אני לא חושבת שבגלל אמירה קשה כזאת או אחרת צריך לפסול בן אדם מלרוץ לכנסת. עופר כסיף אמרה עליי שאני חלאה ניאו־נאצית, אז בגלל זה הוא לא רץ לכנסת? צריך להסתכל על העקרונות של הרשימה ולראות אם העקרונות עומדים בעקרונות של חוק יסוד הכנסת. אם הרשימה עומדת אז אני חושבת שצריך לתת לאנשיה להתמודד ושהציבור יכריע".

על הרכב ועדת ההיתרים אמרה: "לא עברתי על הרשימה, ראיתי רק את שתי היו"ר ואת שתיהן אני מכירה ושתיהן נשים נהדרות. אני מניחה שהוועדה מאוזנת, שיש אנשי שמאל וימין. אני לא יודעת איך המבקר החליט מי יהיה בוועדה ומי לא", אמרה שקד ותקפה את הטענה שמדובר בוועדה מוטת: "אני תוהה אם הייתם עושים את אותו ניתוח מוועדה שהייתה מורכבת כולה מאנשי שמאל. איך אני אגיד לך? לא נראה לי. במשך הרבה מאוד שנים ועדות היו מאוד הומוגניות והורכבו הרבה פעמים מאנשי שמאל ולא חושבת שדיברו על זה בשידור".

על התנצלות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמרה: "אני בסדר גמור עם זה שבצלאל אמר שהסגנון לא היה במקום, אני אמרתי לו את זה גם בבוקר. מי שמכיר את בצלאל יודע שיש לו אופי חם מזג, זה טוב בעיניי שבן אדם יודע להתנצל על דבר שנאמר שלא כשורה. אני חושבת שמשבר סמוטריץ'-נתניהו מאחורינו".

הפופולריים