ברק נגד המבקר: "הוא מלטף המדינה, לא משרת אותה"

ברק נגד המבקר: "מלטף המדינה, לא משרת אותה"

בריאיון לכאן רשת ב תקף בכיר המחנה הדמוקרטי את אנגלמן ואמר כי "מתניהו אנגלמן סירס את ועדת ההיתרים, לנגד עינינו נהרסת הדמוקרטיה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק במסיבת עיתונאים של המחנה הדמוקרטי בתל אביב, 12.8.19
צילום: צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר ובכיר המחנה הדמוקרטי, אהוד ברק, אמר הערב (שני) בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב כי "כרגע אין מי שיעשו לנתניהו את מה שאני, ואחריי דיכטר ולבני, עשינו לאולמרט כשהוא הודה שהוא מקבל מעטפות כסף". ברק תקף את ראש הממשלה ואת מבקר המדינה ואמר כי "אדם שסוחב איתו שלושה פרשיות שוחד והפרת אמון - בשום מדינה נורמלית לא יכול להתמודד בבחירות. פה הוא הפעיל עכשיו, במקום נתניהו יש עכשיו איזה משרת בשם מתניהו שסירס את ועדת ההיתרים, שלא נתונה לסמכותו, ופירק אותה".

האזינו לריאיון עם ברק בכאן רשת ב

לדבריו, "השערוריה הזאת, שהייתה צריכה להיות בראש הכותרות ולזעזע מוסדי ארץ, עברה כאילו לא קרה כלום - ועכשיו לנגד עינינו ממנים איזו חבורת מקורבים שינפקו את מה שצריך. לנגד עינינו נהרסת הדמוקרטיה וכל הדברים שהאמנו בהם. הוא מלטף המדינה, הוא לא משרת המדינה מרגע שהוא התמנה. אני עוצם את העיניים וחושב איך מוסד מבקר המדינה היה נראה אילו הייתה עומדת בראשו פרופ' יפעת ביטון שהיא היום ברשימה שלנו, או אדם מוצק עם עמוד שדרה כמו גיורא רום. אבל באיזה מחדל של האופוזיציה, נתניהו הצליח למנות את מתניהו שמיד כשהגיע פירק את האגף נגד שחיתות".

"נתניהו ייכנע לסמוטריץ' כמו שנכנע לסינוואר"

על זימון ראש הממשלה את השר בצלאל סמוטריץ' לשיחת נזיפה היום על דבריו והאפשרות שעלתה כי יפטרו, אמר ברק: "אני הייתי לא רוצה לראות אותו בכלל, הוא חלק מהבעיה". לדבריו, "כמו שנתניהו נכנע ליחיא סינוואר, סביר שהוא ייכנע גם לסמוטריץ'". עם זאת, ברק הוסיף כי "סמוטריץ' אומר את האמת ששומעים בחדרים סגורים בליכוד. הם לא מעיזים להגיד את זה, בחוץ הם זוחלים  מפחד. הם חתמו כמו רכרוכיות על הצהרת הנאמנות. יש להם נאמנות כמעט כלבית אליו".

בנוגע לאפשרות כי יו"ר כחול לבן בני גנץ יחבור לליכוד לצורך הקמת ממשלת אחדות, הוא אמר כי "הדיבורים האלה של כחול לבן על הליכה לממשלת אחדות עם הליכוד, שמדברים באופן ברור על רוטציה עם נתניהו - זה לא פליטת פה ולא בעיית שמיעה, זה האמת שנפלטה והמשמעות היא ויתור מראש, ללא קרב, על היעד המרכזי בבחירות הגורליות האלה. זה מצב של חולשת דעת ורצון שמתחילה למעלה, מהארזים שנפלה בהם שלהבת", עקץ ברק.

בריאיון לא הכחיש ראש הממשלה לשעבר את הטענות לקשריו עם ג'פרי אפשטין שהואשם בפרשיות מין עם קטינות ושם שלשום קץ לחייו. ברק הדגיש כי פעל באחרונה לניתוק קשריו עם אפשטין. "פתחו בארה"ב חומרים ששייכים לתביעות נגד האדם הזה שמעשיו מעוררי זעזוע וסלידה", הוא אמר. "בניגוד לגורמים שהפיצו פייק ניוז, בכל אלפי העמודים ששוחררו - השם שלי לא הופיע. אנחנו לא שומעים הטפות מוסר ממקורבי החשוד מבלפור שעוד לא התחילו את החקירות של המיליונים שהוא קיבל בעודו מכהן כראש הממשלה".

הפופולריים