ברק: "אמרתי בעבר שאין לנו פרטנר, אך זה לא משחרר את הממשלה מאחריות"

ברק: "זה שאמרתי שאין פרטנר לא משחרר מאחריות"

ראש הממשלה לשעבר ובכיר רשימת המחנה הדמוקרטי טען כי הממשלה נכנעת לחמאס, לדבריו משום שיש לה אינטרס בקיפאון מול הרשות הפלסטינית. הוא הגיב להתאבדותו של ג'פרי אפשטין: "לא חש הקלה, כן פועל להגיש תביעת דיבה נגד הדיילי מייל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק בתל אביב 30.7
צילום: פלאש 90

אהוד ברק, ראש הממשלה לשעבר ומראשי המחנה הדמוקרטי, אמר הבוקר (ראשון) כי חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וגם לרצח דביר שורק, אך האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הוא נכנע לארגון. לדבריו, גם ההתלהמות של ראשי כחול לבן בעניין עזה אינה נכונה.

בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' אמר ברק כי מי שאומר שאין לנו מה לקבל מהעולם הערבי הוא אוויל משריש המחבל בסיכויים של ישראל להשיג ביטחון. "הצרה היא שאת ההסדר האזורי הזה אי אפשר לעשות בלי דיון עם הפלסטינים, ולכן למרות שאני הייתי זה שאמרתי לפני 20 שנה שאין פרטנר עם ערפאת בעת הזו, זה לא משחרר את ממשלת ישראל מהחובה לנסות להגיע להסדרים וריכוך החיכוך ולמצב שנאבק בטרור מאחורי גבול ולא מהבית שלנו".

האזינו לראיון המלא

ברק אמר כי "החזרת ההרתעה היא משימה מעשית או כפי שאמרתי, אני מציע להשאיר אותה לרמטכ"ל הנוכחי, לא לרמטכ"לים הקודמים, בטח לא לראשי אופוזיציה. המשימה האמיתית של ממשלה היא להוביל את מה שקורה בין הסבבים".

הוא תקף את נתניהו על חוסר המעש לטענתו, משום ש"עם חמאס קל להסביר לאזרחים למה אי אפשר לעשות שום דבר חוץ מלהיאבק ולהכות בהם, ולכן יש אינטרס לממשלת ישראל לשמור על חמאס פעיל וחי על אש קטנה, גם במחיר הפקרת תושבי העוטף, רק כדי למקד את המאמצים בהפלת הרשות ביהודה ושומרון".

ברק הגיב גם להתאבדותו של שותפו לעסקים לשעבר, עבריין המין המיליארדר ג'פרי אפשטין: "אני לא חש הקלה. אין ולא היה שום דבר שיש בו בדל של עבירה וחשד לעבירה והמעשים של אפשטין באמת מעוררי זעזוע וסלידה ובזה סיימתי לעסוק בספין הזה", אמר. לדבריו, מרגע שנפתח המקרה מחדש ניתק כל קשר איתו. "זה לא נכון שלא הגשתי תביעת דיבה, יש משרד בלונדון שמטפל בזה. קרן וקסנר לא ממומנת על ידי אפשטין, אם אתה קורא את מה שווקסנר כתב לאנשי הקרן שלו, הוא כותב שלפי הבנתו אפשטין החזיר כספים שהוא לקח ממנו בדרך לא חוקית. הוא החזיר אותם דרך תרומות לקרן וקסנר. הוא לא עסק בי".

הפופולריים