שקד עונה לנתניהו: רק אתמול אמרו שתלך עם גנץ

שקד עונה לנתניהו: רק אתמול אמרו שתלך עם גנץ

רה"מ רמז כי בימין המאוחד יש "גמגום" בנוגע להמלצה עליו לראשות הממשלה. יו"ר הימין המאוחד הגיבה: "אצלנו נאמנים לימין ולערכיו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואיילת שקד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז היום (שישי) בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו כי בגוש הימין יש "גמגום" בכל הנוגע להמלצה עליו כראש הממשלה אחרי הבחירות. "אני שומע גמגום של החברים בימין - אולי כן, אולי בהתחלה", אמר ראש הממשלה. יו"ר הימין המאוחד איילת שקד הגיבה להאשמות: "רק אתמול אמרו אנשיך שתלך עם גנץ, אצלנו נאמנים לימין ולערכיו".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

שקד הוסיפה: ״אנחנו הימין האידיאולוגי היחידי. אמרנו שנמליץ על מועמד הימין, שזה נתניהו. די לזרות חול בעיני הציבור. במקום לריב עם השותפות הטבעיות, עדיף לנתניהו למקד מאמצים בהגדלת הגוש אם אכן ממשלת ימין לאומית היא רצונו".

בתוך כך, הבהיר שוב חבר הכנסת רם בן ברק​ (כחול לבן) כי מפלגתו לא תשב עם נתניהו. "במדינה ​עם ערכים לא יכול ל​כהן​ ראש ממשלה שמואשם ב​פלילים​. אנחנו ​בהחלט ​יכולים לשבת עם הליכוד​, אך זאת בתנאי שהם יבחרו אדם נקי כפיים שיוביל אותם״, אמר בן ברק באירוע בכפר ורדים.

אתמול אישר חבר הכנסת דוד ביטן את הפרסום בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אנשי ראש הממשלה אמרו בשיחות סגורות שנתניהו מעוניין לצרף לקואליציה הבאה את בני גנץ ואת מפלגתו חוסן לישראל, ללא יש עתיד והעומד בראשה יאיר לפיד. בריאיון לרדיו דרום אמר ביטן: "אין לנו בעיה ללכת עם גנץ. אבל הכוונה היא לגנץ מוקטן, ללא יש עתיד".

לפי הפרסום בכאן חדשות, חברי כנסת בליכוד טענו בשיחות עם אנשי ראש הממשלה שנתניהו רוצה את גנץ יחד עם המפלגות החרדיות והימין המאוחד, מתוך הבנה שהאחרון הוא בעל הסיכויים הגבוהים ביותר להצטרפות לקואליציית ימין מתוך כחול לבן. בליכוד הכחישו את הפרסום: "ראש הממשלה מחויב להקים ממשלת ימין חזקה מיד לאחר הבחירות. בשביל זה חייבים שהליכוד תהיה המפלגה הגדולה ביותר כדי שהרכבת הממשלה תוטל על ראש הממשלה נתניהו".

הפופולריים