התנועה הרפורמית מבקשת לפסול את עוצמה יהודית

התנועה הרפורמית מבקשת לפסול את עוצמה יהודית
הבקשה: לפסול מהתמודדות לכנסת את הרשימה ושלושה ממתמודדיה - איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין - בגין הסתה לגזענות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוצמה יהודית
צילום: צילום: פלאש 90

התנועה הרפורמית תגיש היום (חמישי) בקשה לוועדת הבחירות המרכזית לפסול מהתמודדות לכנסת את רשימת עוצמה יהודית ושלושה ממתמודדיה - איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין, בגין הסתה לגזענות.

בתנועה גיבשו בשבועות האחרונים תשתית ראייתית להגשת הבקשה. עורכי הדין המגישים אותה בשם התנועה הרפורמית, מיטל ארבל, אורי נרוב ואורלי ארז-לחובסקי: "בדיוק כפי שכהנא נפסל, כך יש לפסול את ממשיכי דרכו - מפלגת עוצמה יהודית ומנהיגיה. בקשת הפסילה פורשת תשתית ראייתית רחבה ביותר שמראה כי כשם שנפסל בן ארי אך לאחרונה, כך יש לפסול את מועמדי עוצמה יהודית הנוכחיים אשר מחזיקים גם הם בדעות גזעניות קיצוניות ומצהירים על כוונתם לממשן מתוככי כנסת ישראל". בבחירות הקודמות הובילה התנועה הרפורמית את פסילתו של מיכאל בן ארי בגין הסתה לגזענות.


מנכ"ל התנועה הרפורמית ומועמד המחנה הדמוקרטי לכנסת, הרב גלעד קריב, הגיב: "בקשת הפסילה מהווה תשובה ברורה למאמצים הפסולים של פוליטיקאים בכירים ומפלגות להכשיר את יורשיו וממשיכי דרכו של מאיר כהנא ולהעניק דריסת רגל לסדר יום גזעני ומסוכן בתוך בית המחוקקים הישראלי". עוד הוסיף כי החברה הישראלית "מרובת המתחים והשסעים אינה יכולה להרשות לעצמה להקל ראש במשנתם ובמעשיהם של גזענים".


הפופולריים