מנדלבליט: הצבת מצלמות בקלפיות עלולה להוות עבירה פלילית

היועמ"ש: תיעוד בקלפי עשוי להיות עבירה פלילית
במסמך שגיבש לקראת הדיון בנושא קבע היועמ"ש שאין לוועדת הבחירות סמכות להורות על תיעוד בקלפי. זאת כל עוד אין הסכמה לכך בחוק. הוא הוסיף שלא החליט אם לפתוח בחקירה נגד פעילי הליכוד שצילמו בקלפיות בבחירות האחרונות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היועמ"ש מנדלבליט
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קובע היום (חמישי) שבנסיבות מסוימות הצבת מצלמות בקלפי עשויה להיות עבירה פלילית, אם יש בכך הפרעה למהלך הבחירות. במסמך שגובש לקראת הדיון בנושא בוועדת הבחירות המרכזית, נקבע שאין ביכולת הוועדה להורות על הצבת המצלמות כל עוד אין לכך הסכמה בחוק.

היועץ ציין שבעקבות הצבת המצלמות על ידי מפלגת הליכוד בבחירות האחרונות, הגיעו אליו כמה פניות בטענה כי יש לפתוח בחקירה פלילית. לדבריו, עדיין לא התקבלה החלטה סופית בעניין.


אתמול דווח שראש הממשלה בנימין נתניהו דחה את הצעת הפשרה שהגישה, כביכול, ועדת הבחירות המרכזית בעניין. בישיבה שקיימו שלשום בכירי המפלגה אמר נתניהו לביטן שהגברת הפיקוח המשטרתי בקלפיות ביישובים הערביים אינה תחליף להצבת מצלמות. בוועדה דוחים את הדיווחים כי הציעו הצעת פשרה.

שלשום פורסם לראשונה בכאן רשת ב כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן לפתוח בחקירת שלוש קלפיות בבחירות הקודמות, בחשד לזיופים. ההחלטה התקבלה לאחר שבבדיקה שנערכה בנוגע לקלפיות אלה, נמצא שיש חשד לפלילים. זאת נוסף על שתי הקלפיות בעפולה ובכסרא סמיע שבעניינן כבר נפתחה חקירה. 

הפופולריים