הצבת מצלמות הליכוד בקלפיות הערביות: נתניהו דחה פשרה בנושא

הצבת המצלמות בקלפיות הערביות: רה"מ דחה פשרה

רה"מ דחה את הצעת הפשרה שהגישה ועדת הבחירות המרכזית. נתניהו אמר לנציג המפלגה בוועדה, חבר הכנסת דוד ביטן, כי הגברת הפיקוח המשטרתי בקלפיות ביישובים הערביים אינה תחליף להצבת מצלמות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 קלפי בירושלים בבחירות 2019
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה את הצעת הפשרה, שהגישה ועדת הבחירות המרכזית, בעניין הצבתן של מצלמות מטעם מפלגת הליכוד בקלפיות במגזר הערבי. כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.


נתניהו אמר לנציג המפלגה בוועדה, חבר הכנסת דוד ביטן, כי הגברת הפיקוח המשטרתי בקלפיות ביישובים הערביים אינה תחליף להצבת מצלמות. בישיבה שקיימו אתמול בכירי הליכוד אמר השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שיבקש מהמשטרה להגביר את הפיקוח על הקלפיות במגזר הערבי ביום הבחירות.

אתמול פורסם לראשונה בכאן רשת ב כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן לפתוח בחקירת שלוש קלפיות בבחירות הקודמות, בחשד לזיופים. ההחלטה התקבלה לאחר שבבדיקה שנערכה בנוגע לקלפיות אלה, נמצא שיש חשד לפלילים. זאת נוסף על שתי הקלפיות בעפולה ובכסרא סמיע שבעניינן כבר נפתחה חקירה. 


שתיים מהקלפיות הבעיתיות נמצאות גם הן בכסרא סמיע. באחת מהן נמצאו פערים משמעותיים בין הרישום בפרוטוקול לבין החומרים שהועברו לוועדת הבחירות. בין השאר, בעוד שנספרו בקלפי 508 קולות כשרים, נמצאו בה 523 פתקים. כמו כן נמצאו 150 מעטפות שנחתמו בידי חבר ועדה אחד בלבד.

ביום הבחירות בתשעה באפריל הודיעה ועדת הבחירות המרכזית כי היא בודקת טענות שלפיהן מצלמות נסתרות רבות הותקנו על ידי הליכוד בקלפיות בארץ, בעיקר במגזר הערבי. גורמים במפלגת השלטון אישרו לכאן חדשות כי נשכרו כ-1,200 פקחים נגד זיופים בקלפיות. 

בעקבות הטענות, השופט מלצר הדגיש שאסור לחברי ועדות קלפי לצלם את הליך הבחירה, אלא רק באירועים חריגים לצורך תיעודם. גורם בכיר במשטרה מסר לכאן חדשות שהצילומים מצד נציגי הליכוד אירעו ביישובים שונים ברחבי הארץ. המצלמות הוצאו מהקלפיות בצפון וניתנה הנחיה לבדוק את המשקיפים השונים שם נחשפו המצלמות.

הפופולריים