משבר המסים: הרשות הפלסטינית תשלם את חובה לחברת החשמל

הרשות הפלסטינית תשלם את חובה לחברת החשמל

סוכם כי 300 מיליון השקלים יקוזזו מכספי המסים שלה. במקביל, הצדדים יפעלו לגבש חוזה רכישת חשמל מסודר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברת חשמל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

משבר המסים בין ישראל לרשות הפלסטינית: ישראל והרשות הפלסטינית סיכמו כי הפלסטינים ישלמי לישראל 300 מיליון שקלים לכיסוי החוב לחברת החשמל הישראלית, כך דווח הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב. על פי ההבנות שהושגו, הכסף יקוזז מכספי המיסים שלה ובמקביל יפעלו הצדדים לגבש חוזה רכישת חשמל מסודר בין הרשות לבין חברת החשמל.

לפני שבועיים אישר בכיר פלסטיני בריאיון לעיתון "אל-איאם", היוצא לאור ברמאללה, כי ישראל והפלסטינים נמצאים על סף הסכם שייאפשר לרשות הפלסטינית לגבות ישירות את המסים על הדלקים, במקום ישראל. המטרה היא לצמצם את המשבר הכלכלי שבו שרויה הרשות כדי להקל על הפלסטינים.

כפי שנחשף בכאן חדשות בתחילת יולי, ישראל שוקלת לוותר לרשות הפלסטינית על 200 מיליון שקלים בחודש. מדובר בכספים שהיא גובה בעבור הרשות במסגרת מס הבלו על הדלקים שהרשות קונה מקבוצת בזן הישראלית ומוחזרים לקופת הרשות אחת לחודש וחצי, במהלך סיבובי, במסגרת התקזזות המס בין הצדדים. אלא שמזה שישה חודשים, הרשות מסרבת לקבלם בשל הקיזוז הישראלי של משכורות המחבלים מהם. מה שהביא לתפיחת הגירעון התקציבי של הרשות ב-600 מיליון שקלים מדי חודש, שהגיע ל-3 מיליארד שקלים בסך הכל עד כה.

הפופולריים