גנץ: נתמוך בחוק הגיוס - זה המצע שלנו

גנץ: נתמוך בחוק הגיוס - זה המצע שלנו

בריאיון לכאן רשת ב התייחס יו"ר כחול לבן גם למחלוקות במפלגה: "יאיר לפיד הוא שותף נאמן, לפעמים אנחנו מתווכחים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, התייחס הבוקר (רביעי) לפרסום אתמול בחדשות הערב בכאן 11 על כך שיש מחלוקות במפלגה על נוסח חוק הגיוס ואמר כי "בוודאי שנתמוך בחוק הגיוס, אמרנו, כתבנו ואנחנו מהלא רבים שיש להם מצע". 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם גנץ

בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב, גנץ הוסיף בנושא גיוס החרדים: "לקבוע ככלל על החרדים שהם לא רוצים להתגייס זה לא נכון. יש אלפי חרדים שמשרתים בצה"ל. המספרים אגב הולכים וגדלים למרות כל הצעקות והדיבורים. הציבור החרדי ככלל הוא רוצה לראות את עצמו חלק ממדינת ישראל, חלקו ישרת וחלקו ימשיך ללמוד".


על מספר שתיים במפלגתו, חבר הכנסת יאיר לפיד, סיפר גנץ שהוא שותף נאמן: "התגובות שהושמעו נגד לפיד לא היו סימפטיות ואני חושב שכשאנחנו מתקרבים לתשעה באב כדי שכולנו נוריד את הטונים טיפה למטה גם מצד זה וגם מצד אחר. יאיר לפיד הוא שותף נאמן, אנחנו מתואמים, אנחנו עובדים ביחד וכן אנחנו גם לעתים מתווכחים ובניגוד לליכוד שמציגה את עצמה בצדק מסוים כמפלגה דמוקרטית אבל מתנהגת כמפלגה עם אוטוריטה אחת בלבד".

גנץ המשיך לתקוף את הליכוד ואמר כי "יש שם רשימה של אנשים שנבחרו בפריימריז ובכל זאת אנשים מתמנים לתפקידים על פי איזה סדר שביבי רוצה, יש שם הרבה דעות אבל בכל זאת אנשים מחוללים את עצמם כמו אחרי החלילן מהמלין, עושים רק מה שביבי רוצה. אני לא בטוח שבליכוד יש פחות דיקטטורה מאשר במפלגות אחרות במובן הזה שרק נתניהו קובע וכל השאר מתיישרים לימין וכאילו אין ויכוחים. אז יש ויכוחים בתוך הליכוד ויש תפיסות בתוך הליכוד ויום אחרי נתניהו אנחנו נראה מה קורה שם".

וגם: פליטת הפה של בני גנץ 

גנץ התייחס להמלצת המשטרה להעמיד את סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לדין ואמר כי בניגוד לנתניהו, צריך להמתין: "אנחנו מזכירים שאלו המלצות משטרה, לא החלטת פרקליטות, בניגוד לנתניהו שמחזיק כבר כתב חשדות פעיל על 3-4 סעיפים. האירוע הזה נשמע לי חמור, לא ראוי בעיני שלא ח"כ, לא שר, לא כל שכן רה"מ, יכהנו כשעומד מולם כתב אישום שכזה ולכן לדעתי יעקב ליצמן יצטרך להתמודד עם הדין אם זה מה שיחליטו בפרקליטות".


בתוך כך, מפלגת עוצמה יהודית צפויה להגיש היום לוועדת הבחירות המרכזית בקשה לפסול את חבר הכנסת יאיר לפיד מלהתמודד בבחירות הקרובות, בטענה כי התבטא בגזענות כלפי הציבור החרדי. אולם, עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט היא כי המגזר החרדי אינו עומד בהגדרה למונח גזענות, משום שאין הוא נבדל בצבעו, בגזעו או במוצאו הלאומי-אתני.

הפופולריים