החשש מקריסת הרשות הפלסטינית: שר האוצר של הרשות בפגישות בישראל

החשש מקריסת הרשות: שר האוצר הפלסטיני בישראל

שוכרי בשארה ייפגש עם מנכ"ל משרד האוצר וידון עמו בקיזוז כספי המיסים של הפלסטינים וקיזוז החוב של הרשות הפלסטינית לחברת החשמל.
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוקרי בשארה, שר האוצר הפלסטיני
צילום: צילום: אי.אף.פי

שר האוצר הפלסטיני שוקרי בשארה יבקר היום (שלישי) בירושלים ויקיים סדרת פגישות עם גורמים כלכליים ישראליים, על רקע החשש מקריסת כלכלית של הרשות. בשארה ייפגש עם מנכל משרד האוצר וידון עמו בקיזוז כספי המיסים של הפלסטינים. הפגישה תעסוק בין היתר בקיזוז החוב של הרשות הפלסטינית לחברת החשמל. בחודש שעבר הוחלט במשרד האוצר על קיזוז של כחצי מיליארד שקלים מכספי המיסים של הפלסטינים כדי לכסות את החוב לחברת החשמל, ואולם כעת טוענים ברשות שהם אינם אחראים לחוב של חברת החשמל של מזרח ירושלים שנאמד במאות מיליוני שקלים.

בתוך כך, העיתון אל-ערבי אל-ג'דיד מדווח הבוקר על ויכוח נוקב בקרב חברי ההנהגה הפלסטינית לגבי עיתוי השעיית ההסכמים עם ישראל. לפי הדיווח, בעוד שבכיר הרשות סאיב עריקאת דרש בישיבה סגורה ברמאללה ליישם בשטח את ההחלטה להשעות את ההסכמים, חברו להנהגת פתח, חוסין א-שייח, דחק בנוכחים שלא להיחפז ולהעמיק את הדיון בנושא. בין השניים התנהלו חילופי דברים קשים במהלך ישיבת הוועדה הפלסטינית להשעיית ההסכמים עם ישראל שהתכנסה בשבת בראשות אבו מאזן. ישיבת הוועדה, שבראשה עומד עריקאת, הסתיימה בלי תוצאות. 
חבר הנהגת פתח ג'יבריל רג'וב, שאינו חבר בוועדה, אמש אמש בראיון לטלוויזיה הפלסטינית כי ההחלטה להשעות את ההסכמים פירושה להתחיל בהליך של היפרדות מישראל מדינית, כלכלית וביטחונית אך הדבר דורש בחינה יסודית. בבוא העת נודיע לישראל כי לפנינו שני מסלולים: או סיום הסכסוך בפתרון מדיני או התנגשות שכולם ישלמו את מחירה.

הפופולריים