סמוטריץ': לא יכול ולא רוצה לכפות מדינת הלכה

סמוטריץ': לא יכול ולא רוצה לכפות מדינת הלכה
השר הכחיש את הדברים שיוחסו לו כי לו היה יכול היה כופה מדינת הלכה בישראל. על ליברמן ולפיד אמר: "עיוותים ושקרים של שני פוליטיקאים ציניים, שלא הטביעו ולו חותם קטן בפוליטיקה הישראלית, ומפיצים שנאת חינם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר בצלאל סמוטריץ' התייחס היום (שלישי) לסערה שעוררו הדברים שאמר אתמול בכנס רבני בית הלל ולאמירה שיוחסה לו כי לו היה יכול היה כופה מדינת הלכה בישראל. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן הכחיש סמוטריץ' את הדברים ואמר כי מדובר בעיוותים ושקרים: "שני פוליטיקאים ציניים, שלא הטביעו ולו חותם קטן בפוליטיקה הישראלית, מפיצים שנאת חינם. התחרות הפתטית בין ליברמן ללפיד הזויה. הציבור הישראלי מכבד את היהדות".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

בימין המאוחד התייחסו לסערה במערכת הפוליטית, והביעו את תמיכתם בסמוטריץ': "הלינץ׳ התקשורתי שמתבצע כלפיו כעת הוא סתימת פיות מכוערת של השמאל, ליברמן וחלקים מסוימת בתקשורת, שמונעים משנאת יהדות ומאינטרסים פוליטיים. חופש הביטוי לא שייך רק לצד אחד".

עוד נאמר בתגובת הימין המאוחד כי "השר סמוטריץ׳ דיבר אמש בכנס על אמונתו, ובאותה נשימה הדגיש שאינו יכול ואינו מעוניין לכפות אותה על אחרים. מי שהקשיב לדבריו, שמע כי השר אמר בבירור שצריך לחיות כאן יחד ולהתחשב בכלל הציבור, בכבוד ולא בכפייה".

כשנשאל על דברי איילת שקד כי היא לא מתנגדת לתחבורה ציבורית בשבת אמר השר: "זה לא סוד שאנחנו חלוקים בינינו בכמה סוגיות. שמנו בצד את המחלוקות האלה כדי לשמר את שלטון הימין. התחברנו כבלוק טכני. ביום שאחרי הבחירות אפעל כאמונתי"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן זעם על דברי סמוטריץ' בכנס וכתב בטוויטר: "לא יהיה לך צורך להסתדר איתנו מכיוון שב-18 בספטמבר תקום פה ממשלה לאומית ליברלית רחבה, בלעדיך ובלי כל מי שמנסה לכפות עלינו מדינת הלכה". סמוטריץ' הגיב על הדברים בריאיון לכאן רשת ב ואמר: "זה הפוך ב-180 מעלות ממה שאמרתי, כי אמרתי שאנחנו לא יכולים, ובעיקר לא רוצים לכפות שום דבר על החברה הישראלית".

במחנה הדמוקרטי הגיבו על דברי השר ואמרו כי "אלו האנשים שהחשוד מבלפור נתן להם את המפתחות לניהול המדינה, והכול כדי שיחלצו אותו מאימת הדין. את הבחירות הקרובות חייבים לנצח, הפסד משמעותו שסמוטריץ' יהפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה, בתמורה לחסינות מהעמדתו לדין של נתניהו". 

לפני כחודשיים סמוטריץ' עורר שוב סערה כשאמר בריאיון לכאן רשת ב כי אם יקבל את תיק המשפטים בקדנציה הבאה יפעל להכניס אלמנטים מתוך המשפט העברי לתוך המערכת: "מדינת ישראל תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך, על פי משפט התורה".


 

הפופולריים