גנץ: לפיד לא מבין שצריך את החרדים כדי לנצח

גנץ: לפיד לא מבין שצריך את החרדים כדי לנצח

גורם בכחול לבן מעריך: השותפות עם לפיד תתפרק מיד אחרי הבחירות • גורם ביש עתיד: אנשי גנץ נבהלו כי הם פחות טובים בקמפיינים • בש"ס הגישו עתירה בדרישה להסיר את הסרטון שבו נטען ש"החרדים רוצים את כל הכסף של המדינה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי הסרטון שעורר סערה וביקורת, יו"ר כחול לבן בני גנץ שוחח היום (שני) עם מספר שתיים במפלגה, יאיר לפיד, והביע את כעסו על כך שלא תיאם עם אנשי הקמפיין של המפלגה את פרסום הסרטון שתקף בין היתר את החרדים ונטען בו כי הם "רוצים את כל הכסף של המדינה". גנץ ביקש בפגישה בין השניים שלפיד ימתן את התוקפנות כלפי החרדים. בשיחות סגורות הוא הוסיף כי לפיד "לא מבין שצריך את החרדים כדי לנצח".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

גורמים ביש עתיד טוענים מנגד שהסרטון דווקא היה מתואם, ושאנשי גנץ נבהלו כנראה כי הם פחות טובים בקמפיינים. ביש עתיד מצידם רוצים להמשיך בקו הנוכחי בקמפיין העצמאי - וזו מחלוקת שלא נפתרה בין אנשי לפיד לאנשי גנץ. גנץ ולפיד עצמם נפגשו הערב באירוע של ראשי המטות בכחול לבן.


על רקע הדברים, גורמים בחוסן לישראל ובתל"ם הביעו חוסר שביעות רצון מכך שלפיד מנהל קמפיין עצמאי ולכאורה לא קשוב למסרים של הקמפיין המרכזי. יש אפילו מי מביניהם שחושדים שהוא עושה את זה בכוונה כדי לסנדל את ניסיונות הפיוס של גנץ עם הפוליטיקאים החרדים, שלא מוכנים לשמוע על לפיד כשותף.

עוד פורסם בחדשות הערב כי בימים האחרונים תקף גנץ את לפיד והאשים אותו בכך שהוא מכשיל את קמפיין המפלגה. ״לצערי לפיד לא מצליח להבין את העובדה שאנחנו צריכים את החרדים ושזו הדרך לנצח״, אמר גנץ. גורם במפלגה המקורב לגנץ ויעלון העריך היום כי השותפות עם לפיד תתפרק מיד אחרי הבחירות.


החרדים מצידם מתכוונים להמשיך למקד את המתקפות נגד לפיד - כך סוכם בפגישה שנערכה ביום חמישי בהשתתפות צוות הקמפיין של הליכוד עם יהדות התורה. בפגישה עלו נתונים כי מתקפות של החרדים על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מחזקות אותו בסקרים. בפגישה הוצגו נתונים על כך שליברמן מביא שישה מנדטים חילוניים, שחלקם אף ימניים. גורמים ביהדות התורה אמרו לכאן חדשות ששיתוף הפעולה ביניהם לבין הליכוד הוא הכרחי, מאחר שנתניהו זוכה לתמיכה רבה בקרב המגזר.


בש"ס עתרו הערב לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה להוריד את הסרטון של לפיד, בטענה שמדובר ב"מסר גזעני המבקש לפגוע במרקם החיים המשותף". 

המפלגה ביקשה להוציא צו מניעה לפרסום הסרטון וטענה כי יו"ר סיעת ש"ס ויו"ר סיעת יהדות התורה  מוצגים בו "כרודפי בצע שאין דבר על ליבם לבד מממון. יש בו פוטנציאל ממשי להסתה ולפגיעה ברגשות הציבור החרדי והוא חורג מהמסר הפוליטי המקובל והמותר".

הפופולריים