לפיד לא מתחרט על הסרטון: "לא אקבל הטפות ממי שמקלל ומשמיץ"

לפיד: "לא אקבל הטפות ממי שמקלל ומשמיץ"
מספר 2 בכחול לבן הדף את הביקורת מצד המפלגות החרדיות, וכתב בפייסבוק: "מאוד מתרשם מזה שהעסקנים החרדים פיתחו לפתע רגישות". נתניהו הצטרף לגינויים נגד הסרטון: "ההסתה של לפיד מנוסחת בנימה אנטישמית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ויאיר לפיד
צילום: צילום: גילי יערי, מרים אלסטר, פלאש 90

אחרי הביקורת שספג בעקבות הסרטון שפרסם נגד חברי הכנסת החרדים והדתיים, כולל מצד חברי הנהגת מפלגתו, מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד מסרב להתנצל, ובפוסט שפרסם היום (שני) בפייסבוק הוא גם תוקף בחזרה. "אין לי שום כוונות לקבל הטפות מוסר מאנשים שלא מפסיקים לקלל ולהשמיץ", כתב יו"ר יש עתיד.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

לפיד הוסיף: "אני רואה שהעסקנים החרדים זועקים 'אנטישמיות!' על סרטון הווטסאפים שהעליתי. אני מאוד מתרשם מזה שהם פיתחו לפתע רגישות כזו. לא הפריע להם שליצמן מסייע לפדופילים. לא הפריע להם שביבי אמר שבני גנץ הוא חולה נפש. לא הפריע להם כשהשוו את השמאל לדאעש. לא הפריע להם כשצועקים 'מוות לערבים'. לא הפריע להם כשיצאו עוד ועוד עדויות על אפליית בנות מזרחיות ואתיופיות בחינוך החרדי. ממש לא הטריד אותם כשח"כ אייכלר אמר שאני 'מזכיר לו את היטלר'.


"זו השיטה שלהם. אלה שמסיתים בלי חשבון, צועקים 'הסתה!', אלה שמובילים שיח של שנאה, צועקים 'שנאה!' לא יעזור להם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף היום לגינויים נגד הסרטון של לפיד, וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ההסתה של המועמד לראשות הממשלה יאיר לפיד, המנוסחת בנימה אנטישמית, מוכיחה פעם נוספת מדוע אסור לתת ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה". לפיד צייץ בתגובה לדברי ראש הממשלה: "נתניהו, גדול המסיתים בתולדות ישראל, תוקף אותי על בדיחה בווטסאפ".

כאמור, הביקורת על לפיד לא הגיעה רק מחברי הממשלה, אלא גם מתוך כחול לבן. יו"ר המפלגה בני גנץ כתב היום בטוויטר ביקורת מרומזת למספר 2 בסיעתו. "בימים בהם אנו זוכרים שחורבן בית המקדש נבע משנאת חינם, אנו צריכים לאמץ סגנון שונה מזה של נתניהו ולהרבות באהבת חינם", כתב גנץ.

גם חבר הכנסת משה יעלון הגיב לסרטון ואמר בריאיון לגלי צה"ל: "זה לא הסגנון שלי ושל גנץ. נפלט ללפיד משהו שנצטרך לברר בינינו, אנחנו לא בעד שיח שנאה".

האזינו לריאיון עם סגן השר יעקב ליצמן בכאן רשת ב

הבוקר תקף סגן שר הבריאות יעקב ליצמן את אנשי ישראל ביתנו וכחול לבן וטען בכאן רשת ב שהקמפיינים שלהם נגד החרדים אנטישמיים. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" אמר ליצמן: "הקמפיינים של איווט ולפיד אנטישמיים, אנחנו תומכים אך ורק בנתניהו. אם לפיד יהיה בממשלה לא נשב בה".

סגן שר האוצר יצחק כהן מש"ס גם יצא נגד הסרטון. "לפיד היה שר אוצר ויודע שהוא משקר במצח נחושה. הכל שקר וכזב, הסתה, הבל ורעות רוח", אמר כהן לתוכנית כאן הערב עם רן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם סגן השר יצחק כהן בכאן רשת ב

כהן הוסיף כי אין סיכוי שמפלגתו תשב בקואליציה עם לפיד, ותקף גם את גנץ: "כנראה שלא רק האוזן שלו אטומה, גם המוח שלו אטום. שיפסיק לצייץ ויפרק את החבילה".

הפופולריים