ביקורת בליכוד: הצהרת התמיכה בנתניהו לא מחייבת

ביקורת בליכוד: הצהרת התמיכה בנתניהו לא מחייבת
כמה מהחותמים על המסמך טוענים שאין לו תוקף משפטי ולא הייתה חתימה של ממש. ח"כ דוד ביטן הוביל את המהלך בשיתוף עם מקורבי נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן וראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

כמה מהחותמים על הצהרת הנאמנות בנתניהו טוענים שמדובר במסמך ללא תוקף משפטי, כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. הם הסבירו כי אולצו לחתום על ההצהרה ולא היה מדובר בחתימה ממש אלא בהתכתבות בוואטסאפ. כך שלטענתם, אחרי הבחירות הם יפעילו שיקול דעת ויחליטו מה לעשות.

בתוך כך, פורסם שחבר הכנסת דוד ביטן תיאם עם מקורבי ראש הממשלה את היוזמה. לאחר שהציע להם אותה וקיבל אור ירוק, הוא התחיל להתקדם איתה. זאת בזמן שנתניהו ומטה הבחירות עוקב אחרי התקדמות העבודה. כך שהעבודה נעשתה בשיתוף פעולה בין הגורמים ולא יוזמה ספונטנית.

נתניהו תקף הערב את יאיר לפיד ואביגדור ליברמן ואמר כי עשו קומבינה כדי להפוך לראשי ממשלה. קומבינה שאליה צירפו גם אנשי ימין. במפגש עם חברי ליכוד באילת אמר נתניהו: "לפיד, ליברמן, עוד כמה, יש להם קומבינה. לא אתפלא שזה גם כמה מהצד הימני אצלנו גם כן. מה התוכנית? הם רוצים לממש את האמביציה שלהם להיות ראשי ממשלה, אבל יש להם בעיה כי הציבור בוחר בליכוד".

כל 40 החברים הראשונים במפלגה חתמו היום, תוך כמה שעות, כי הם הם מתחייבים שאין בכוונתם להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו אחרי הבחירות. ח"כ ביטן התייחס לכך בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "צריך עצומה שתבטל את כל הספינים. נפרסם את שמותיהם של מי שיסרבו לחתום".

במסמך שעליו נדרשו חברי הרשימה לחתום נכתב: "אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה - ולא יהיה שום מועמד אחר".

הפופולריים