סקר כאן חדשות: 43% עדיין לא החליטו למי יצביעו

סקר כאן חדשות: 43% עדיין לא החליטו למי יצביעו

הרוב המוחלט של הנשאלים מתכוון לצאת לקלפיות. מצטמצם הפער בין נתניהו לגנץ בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה. 42% מהציבור חושב שנתניהו מתאים לתפקיד לעומת 37% להם זוכה יו"ר כחול לבן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות 2019
צילום: -

43% מהציבור עדיין לא החליט למי יצביע בבחירות הקרובות שיתקיימו בעוד פחות מ-40 יום, כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. 65% מהנשאלים בעלי נטייה פוליטית ימנית החליטו למי יצביעו ו-60% מאלה שנוטים שמאלה. לעומתם רק 51% מהנסקרים שנוטים פוליטית למרכז אמרו שהחליטו למי הם יצביעו.


בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין מוביל בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, אך יו"ר כחול לבן בני גנץ מצמצם את הפער. 42% מהמשיבים אמרו שהם מעדיפים את לראות את נתניהו בראשות הממשלה. לעומתו גנץ זוכה לתמיכה של 37%.

67% מהנסקרים אמרו שהם בטוחים שיצאו להצביע בבחירות הקרובות. בקרוב היהודים מדובר על 68% מהנשאלים ו-55% בקרב הציבור הערבי. 20% חושבים שיצביעו בעוד קצת פחות מ-40 יום. לעומת זאת, 7% עדיין לא יודעים ומספר דומה טען שככל הנראה לא יגיע לקלפיות.

הבוקר פורסם בכאן חדשות סקר המנדטים בו כחול לבן היא המפלגה הגדולה ביותר. לפי הסקר זוכה המפלגה בראשות בני גנץ ל-30 מנדטים מול 29 של הליכוד. גוש הימין-חרדים עומד על 54 מנדטים, ללא ליברמן. לעומת 55 מנדטים של גוש המרכז-שמאל. כך שמפלגת ישראל ביתנו עם 11 מנדטים ממשיכה להיות לשון המאזניים של הבחירות הקרובות.

הימין המאוחד והרשימה המשותפת זוכות ל-11 מנדטים כל אחת לפי הסקר. המחנה הדמוקרטי היא המפלגה השישית בגודלה עם שמונה מנדטים. המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, עם שבעה מנדטים כל אחת. והעבודה-גשר סוגרת את המפלגות שעוברות את אחוז החסימה עם שמונה מנדטים. עוצמה יהודית עם 2.8% מהקולות וזהות עם 1.9% לא עוברות את אחוז החסימה.

הפופולריים