ריבלין שוחח עם השגריר שטען להשפלה: "אי אפשר להישאר אדיש"

ריבלין לשגריר: אם נפגעת, אי אפשר להישאר אדיש

גם ראש הממשלה שוחח עם שגריר ישראל בפנמה שטען כי נפגע מהבידוק הביטחוני בנתב"ג: "הבעתי בפניו הערכה עמוקה על הדרך שבה הוא מייצג את מדינת ישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רדא מנצור, שגריר ישראל בפנמה
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של השגריר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין שוחחו היום (ראשון) עם שגריר ישראל בפנמה, רדא מנצור, שטען כי נפגע מהבידוק הביטחוני בנמל התעופה בן גוריון. ראש הממשלה אמר כי הביע בפניו "הערכה עמוקה על הדרך שבה הוא מייצג את מדינת ישראל בפנמה" והוסיף כי "בני העדה הדרוזית יקרים לליבנו ונמשיך לפעול בכל דרך כדי לחזק את ברית האחים עימם".

הנשיא ריבלין הביע גם הוא את הערכתו לפועלו של מנצור, ואמר לו: "קראתי את הדברים שכתבת ואי אפשר להישאר אדיש אליהם. אני לא רוצה להכנס לפירוט ההתרחשות ואני מבין שכל הגורמים הרלוונטיים עמלים על חקירת הנושא". ריבלין המשיך ואמר כי "עם זאת, מה שחשוב הוא מה שאתה מרגיש, ואם אתה חשת פגוע כל כך אז אנו צריכים לתת לכך את הדעת. הברית בינינו ובין העדה הדרוזית היא ברית חיים ולא ברית דמים. אנחנו צריכים לוודא שאנחנו ראויים לה יום יום, שעה שעה ולא רק בתקופות משבר ולחימה".

מנצור העלה אתמול פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו קבל על היחס שקיבל מהבודקים הביטחוניים בכניסה לנמל התעופה. הוא כתב בפוסט: "המאבטחת סוקרת במבטים ארוכים את כולנו אחד אחד. מתעכבת על פני הבת הקטנה שלי ומסכמת: טוב אתה יכול להמשיך. הבת שלי אחרי זה: זה כל כך מרגיז איך היא דיברה אליך בזמן שאתה חייכת כל הזמן וענית לה בנימוס. בא לי להקיא".

השר כ"ץ: "אפעל כדי לוודא שמקרים כאלה לא ישנו"

גם שר החוץ ישראל כ"ץ שוחח עם מנצור. מלשכתו נמסר כי השר הודה לו על שירותו המסור ועל כל פעילותו למען מדינת ישראל, הביע צער על המקרה וחיזק את ידיו. השניים אף סיכמו להיפגש בקרוב. "אני מוקיר את פועלך באופן אישי מפעילותך בעבר, מחבק אותך ואת משפחתך ואת כל בני העדה הדרוזית", אמר כ"ץ למנצור. "אפעל כדי לוודא שמקרים כאלה לא ישנו. השותפות האיתנה שלנו לחיזוק הארץ תמשיך ותתעצם".

הפופולריים