הממשלה אישרה תכנית לפיתוח אילת בסכום של יותר מחצי מיליארד שקלים

הממשלה אישרה תכנית לפיתוח אילת
עלות התוכנית יותר מחצי מיליארד שקלים. נתניהו: "נבחן שילוב חברות מחו"ל בהפעלת טיסות פנים לעיר". ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי: "חייבים למזער את הנזק לאחר הסגירה". ישיבת הממשלה התקיימה בעיר הדרומית על רקע סגירת שדה דב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת ממשלה באילת 4.8.2019
צילום: צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

בישיבת הממשלה שהתקיימה היום (ראשון) באילת, אישרה הממשלה תכנית לפיתוח העיר אילת וחבל אילות. עלות התוכנית מוערכת ביותר מחצי מיליארד שקלים. התוכנית כוללת השקעות תקציביות גדולות בתחום הבריאות, התיירות, התחבורה, התעסוקה ועוד. ישיבת הממשלה נערכה בעיר על רקע סגירת שדה  התעופה שדה דב, החלטה שפגעה בתושבי אילת וביכולת שלהם להגיע למרכז הארץ.

במסגרת התוכנית תוקם ועדת שרים לענייני אילת בראשות ראש הממשלה נתניהו, ישודרגו כל שירותי הבריאות בעיר, יוקם פארק לפיתוח מזון מן הים, ייפתח קו נתב"ג–רמון לתחרות והוזלת הטיסות, תפותח רצועת החוף ויקודמו אירועי תיירות בין-לאומיים בעיר.

בנוגע להקמת פארק לפיתוח מזון מן הים אמר נתניהו: "טכנולוגית המזון של המחר היא כבר פה. יש פה שתי חברות שאנחנו נגבש לקונצרן. אני רוצה שאילת תהיה עיר תיירות ועיר של טכנולוגיית מזון". נתניהו התייחס לעניין התחבורה האווירית לעיר והוסיף: "זה כואב ואנחנו מחויבים לפתור את זה. אנחנו נקים צוות לבחינת כניסת חברות בינלאומיות להפעלת טיסות בינלאומיות באילת. זה אמור להוזיל את המחיר".

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי בירך את נתניהו על ההחלטה לקיים ישיבת ממשלה באילת ואמר: "אני בטוח שההחלטה שיש לה אמירה היסטורית בכל הקשור לעבר של אילת. זו החלטה שנובעת מן המחויבות שלך למזער את הנזקים של שגירת שדה דב, ששימש משך שנים רבות כתחנה המרכזית של תושבי אילת".

הפופולריים