פרץ: "לא אכנס לממשלת נתניהו - הייתי שם, אי אפשר לרמות אותי פעמיים"

פרץ: לא אחבור לנתניהו, לא ירמו אותי שוב"

יו"ר העבודה, שרשימתו עומדת בסקרים על כשישה מנדטים, אמר בראיון להשבוע כי הוא צופה לה 15 מושבים בכנסת, וטען כי יצליח להוסיף לגוש המרכז-שמאל חמישה מנדטים מהחברה הערבית: "ניקח לכחול לבן ארבעה מנדטים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרץ בריאיון בפזורה הבדואית 2.8.19
צילום: צילום מסך

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, הצהיר שרשימתו לא תצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו, ולא ינהל עימו משא ומתן כלל. "אני מודיע באופן חד משמעי - לא נקיים דיון עם בנימין נתניהו, לא נצטרף לממשלה שלו", אמר בראיון לירון דקל בהשבוע בכאן 11, והוסיף: "הייתי שם, אי אפשר לרמות אותי פעמיים" לדבריו, "אם הוא יהיה תחת כתב אישום אנחנו נעמוד בראש המחנה שידרוש ממנו להתפטר וללכת הביתה".

בתגובה לשאלה מה יעשה אם נתניהו יטען בפניו שיוזמת השלום שמקדם הממשל האמריקני תלויה בהצטרפותו לממשלה, השיב פרץ: "כל יוזמת שלום תתקבל בברכה. אנחנו ניתן לנתניהו כל רשת ביטחון למהלך של שלום. נתניהו מכין מלכודת של דבש – כבר עברתי את זה פעם אחת. פעם כבר הסכמתי להצטרף עם ציפי לבני לממשלת נתניהו, ידעתי שזו מלכודת אבל בכל זאת נתתי לזה הזדמנות. זו הייתה מלכודת דבש. בסופו של יום, שהוא צריך לקבל החלטות עקרוניות בנושא שלום הוא בורח. הוא מפחד משלום הוא לא רוצה שלום. לא ניפול למלכודת הדבש הזו – ניתן לו רשת ביטחון מבחוץ".

פרץ חזר על הבטחתו מאתמול בכאן רשת ב שלא יצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו, ותקף את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שטען בראיון לכאן רשת ב כי בין פרץ ונתניהו "נרקם דיל". פרץ אמר כי "ליברמן ידוע בהמצאות מאוד מיוחדות ובחוסר אמינות מוחלט. הוא הצליח להשכיח מהרבה מאוד אנשי מרכז-שמאל שהוא בעצם אחראי על שיטת הטרנספר ועל דעות גזעניות במדינה". בהמשך פנה לליברמן ואמר: "השקרים שלך לא יעזרו והניסיות שלך לצייר דברים שלא היו ולא נבראו- לא יעזרו. אני מבטיח לך שאם נחליט על קומבינה מלוכלכת נפנה אליך, כי נראה לי שאתה עם הניסיון הרב ביותר בקומבינות מלוכלכות".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

פרץ ציין שרשימת העבודה-גשר בראשותו ובראשות אורלי לוי-אבקסיס צפויה לפנות למצביעי ימין, ולהעביר קולות ממפלגת כחול לבן: "נביא ארבעה מנדטים מכחול-לבן", אמר פרץ, "מי שהצביע להם הבין שזה בלוף ללא תוכן או מהות ויחזור לעבודה. עוד שני מנדטים נביא מהמגזר הערבי ועוד שלושה מהימין הרך".

פרץ, שרשימתו עומדת בסקרים על כשישה מנדטים, צופה לה 15 מושבים בכנסת. יו"ר העבודה ציין כי הוא מתמקד בחברה הערבית על פני חבירה למחנה הדמוקרטי: "אני הצעתי לברק לעמוד בראש מפלגת העבודה, ואני מעריך מאוד את אנשי מרצ, אבל כרגע הם אחד המחסומים הקשים ביותר שיש למצביעים מהימין הרך או מהמגזר הערבי והבדואי". פרץ קיים את הריאיון במהלך מפגש עם האוכלוסייה הערבית בנגב: "המשפחות האלה מרגישות מחוברות למדינת ישראל הן יותר מכך - הן מרגישות שהקיפוח מכה בהן בכל דרך".

מנגד, חברים במפלגת העבודה חוששים שפרץ יחבור לנתניהו תמורת תפקיד נשיא המדינה, זאת על אף הבטחותיו המפורשות - כך פרסם הערב  פרשן כאן חדשות מוטי גילת. ברקע, נחמן שי, שהיה מתומכיו של יו"ר המפלגה, הוזז מהמקום השמיני ברשימה למקום 14, לטובת חיליק בר. לאחר המקרה ביקש שי להימחק מרשימת המפלגה.


הפופולריים