פרידמן: ההחלטה לבנות בשטחי C - ישראלית טהורה

פרידמן: ההחלטה לבנות בשטחי C - ישראלית טהורה

שגריר ארה"ב בארץ הבהיר שממשל טראמפ לא היה מעורב בהחלטה של הקבינט. גורם בסביבתו של פרידמן הבהיר: השגריר לא ביקש ולא עודד כל בקשה ספציפית בנושא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנייה פלסטינית ברוואבי שביו"ש
צילום: צילום: הדס פארוש, פלאש 90

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן אמר כי החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני בנוגע לבנייה לפלסטינים בשטח C היא החלטה ישראלית טהורה וכי הממשל האמריקני לא היה מעורב בהחלטה. גורם בסביבתו של פרידמן הבהיר הערב (רביעי) לחדשות הערב בכאן 11 כי השגריר לא ביקש ולא עודד כל בקשה ספציפית בנושא. עם זאת, פרידמן בירך על המהלך בריאיון לעיתונאי לרשת CNN הבוקר וציין כי המהלך יועיל גם לישראלים וגם לפלסטינים.


ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם יועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית ג'ארד קושנר ועם שליח ארצות הברית למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, בלשכתו בירושלים. בפגישה השתתפו גם השליח האמריקני לענייני איראן בריאן הוק, שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן ושגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר.

ראש הממשלה נתניהו נפגש עם היועץ קושנר (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

אתמול פורסם בחדשות הערב כי הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את יוזמת ראש הממשלה לבנות 700 יחידות דיור לפלסטינים בשטחי C. אחרי שורת דיונים, אישרו שרי הקבינט את המהלך שספג ביקורת בימין לאחר הפרסום הראשון שלשום בכאן חדשות. שר בקבינט אמר היום לכאן חדשות: "שנים זה לא קרה, אישור בנייה פלסטינית בשטחי C - הקבינט הזה יותר פרקטי מקודמו".

ראשי מועצות ביהודה ושומרון הגיבו בזעם בעקבות הפרסום בכאן חדשות. לטענתם, ממשלת ימין לא יכולה לאפשר מהלך כזה, ובמיוחד לא להתנות את הבנייה בהתנחלויות בכך. חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד, הגיב בריאיון לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב על הפרסום: "בנייה לא חוקית פלסטינית משתוללת בשטח C עם מימון אירופאי, המטרה של אותה בנייה היא לנסות לחנוק את ההתנחלויות ולהשתלט על שטח, וצריך להיאבק על זה". לדבריו, הפלסטינים מתנהלים בסרבנות טוטלית. "אין מה לרכך אותם, צריך להיאבק בהם על השטח", אמר.

הפופולריים