הרב דרוקמן על עוצמה יהודית: "לא מזדהה עם האידאולוגיה, אבל יש ערך שכל הימין יהיה מאוחד"

הרב דרוקמן על עצמה יהודית: יש ערך לימין מאוחד

שקד "ראויה לעמוד בראש האיחוד", כהנא "לא חי" וליברמן "לא צפוי": הרב חיים דרוקמן בריאיון פוליטי לכאן רשת ב, יממה לסגירות הרשימות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב חיים דרוקמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"נעשה צעד חשוב מאוד באיחוד של הבית היהודי, האיחוד הלאומי והימין החדש, הן מבחינה לאומית הן מבחינת הציונות הדתית", כך אמר היום (רביעי) הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת "אור עציון" ויו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב. הרב דרוקמן התייחס לצירוף אפשרי של עוצמה יהודית לאיחוד והדגיש כי בשעה זו יש ערך שכל הימין יהיה מאוחד.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון עם הרב חיים דרוקמן בכאן רשת ב

עוצמה יהודית? "הרב כהנא לא חי. אני לא מזדהה עם האידאולוגיה הזאת"

"הרב כהנא לא חי. אני לא מזדהה עם האידאולוגיה הזאת. אבל אני חושב שבשעה הנוכחית יש ודאי ערך שכל הימין יהיה מאוחד על מנת שתהיה ממשלת ימין", אמר הרב דרוקמן. זה לא אומר שכל אחד מסכים עם מה שהשני אומר, אפשר גם להתנגד. אבל יש ערך שתהיה ממשלת ימין, זה עדיף". הוא הדגיש כי "מדובר על בלוק טכני בלבד. אנחנו יושבים בכנסת גם יחד עם מרצ והרשימה הערבית. אלה לא אותן מפלגות. כל מפלגה תיאבק לפי העקרונות שלה ונגד עקרונות האחרת, גם של אלה שהולכות איתה יחד בבלוק טכני לבחירות". עם זאת, יממה לסגירת הרשימות, גם הוא מעריך כי חיבור שכזה כבר לא יקרה. "אני לא חושב שיש אפשרות. חבל שמקודם בן גביר סירב למה שהוצע לו בנדיבות על ידי הרב פרץ. עכשיו זה רק מה שניתן. היה טוב אם יצטרף".

על שקד: "אני בהחלט מרוצה שהיא עומדת בראש"

על השאלה האם שרת המשפטים לשעבר, ומי שבחרה לעזוב את הבית היהודי בבחירות האחרונות, היא האדם המתאים לעמוד בראש האיחוד הזה, השיב הרב דרוקמן: "הרב רפי פרץ ממשיך לעמוד בראש הציונות הדתית. אבל איילת שקד בראש הבלוק הטכני ואני בהחלט מרוצה שהיא עומדת בראש. אני מקווה שכתוצאה מזה ציבור גדול יצביע בעד הרשימה הזאת, והיא ראוייה לכך. לדבריו, "אין פה חלילה שיקולים אישיים, כל אחד ויתר על השיקול האישי שלו בשביל השיקול הלאומי, כדי שהרשימה תזכה למרבית הקולות האפשריים".

באשר לאופן שבו הוא תופס את אביגדור ליברמן, מי שהיה לשון המאזניים במערכת הבחירות האחרונה וייתכן שיהיה גם בזו, אמר הרב דרוקמן: "קשה לי לראות אותו, כי הוא לא צפוי".

הפופולריים