פרידמן על בנייה בשטח C: טוב לישראל ולפלסטינים

פרידמן על בנייה בשטח C: טוב לישראל ולפלסטינים

שגריר ארה"ב בישראל התייחס בריאיון לרשת CNN לפרסום בכאן חדשות על בניית יחידות דיור לפלסטינים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן
צילום: צילום: אי-פי

שגריר ארצות הברית בישראל התייחס הלילה (רביעי) בריאיון לרשת CNN לפרסום בכאן חדשות על בניית יחידות דיור לפלסטינים ואמר כי "מדובר במשהו שלא קרה הרבה זמן. אכפת לנו מאוד משיפור איכות החיים של הפלסטינים, אנחנו חושבים שזה טוב לישראל ולפלסטינים".

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את יוזמת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבניית 700 יחידות דיור לפלסטינים בשטחי C. כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. אחרי שורת דיונים, אישרו שרי הקבינט את המהלך שספג ביקורת בימין לאחר הפרסום הראשון בכאן חדשות. שר בקבינט אמר לכאן חדשות: "שנים זה לא קרה, אישור בנייה פלסטינית בשטחי C - הקבינט הזה יותר פרקטי מקודמו".

חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו הגיב לפרסום גם ואמר בכאן רשת ב: "כשליברמן היה שר הביטחון, עברה החלטה בקבינט לפנות בנייה פלסטינית בלתי-חוקית בשטח C, אותו חאן אל אחמר. לא רק שלא פינו, עכשיו אומרים - אנחנו ניתן עוד 700 יחידות דיור. יכול להיות שהממשלה בכלל רוצה ועסוקה בלהכשיר מאחזים פלסטיניים".

חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד, הגיב אתמול בראיון לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב על הפרסום: "בנייה לא חוקית פלסטינית משתוללת בשטח C עם מימון אירופאי, המטרה של אותה בנייה היא לנסות לחנוק את ההתנחלויות ולהשתלט על שטח, וצריך להיאבק על זה". לדבריו, "הפלסטינים מתנהלים בסרבנות טוטלית. אין מה לרכך אותם, צריך להיאבק בהם על השטח".

במקביל גם שר התחבורה וחבר הקבינט בצלאל סמוטריץ' הגיב על הפרסום ואמר: "יש לנו מחויבות לפלסטינים שגרו במקום לפני שנת 1994", אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן".

הפופולריים