בחירות לכנסת ה-22: החל הליך הגשת הרשימות

בחירות לכנסת ה-22: החל הליך הגשת הרשימות
המפלגות שלא היו מיוצגות בכנסת היוצאת צפויות להגיש רשימותיהן. זאת, במטרה לתפוס אותיות פנויות שיופיעו על פתקי ההצבעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הגשת הרשימות לכנסת ה-22
צילום:

הליך הגשת הרשימות של המפלגות המבקשות להתמודד בבחירות לכנסת ה-22, החל היום (רביעי) וצפוי להסתיים מחר בעשר בלילה. מי שצפויים להגיש את הרשימות כבר היום הם בעיקר נציגי המפלגות שלא היו מיוצגות בכנסת היוצאת, וזאת כדי לתפוס אותיות פנויות שיופיעו על פתקי ההצבעה בקלפיות ביום הבחירות עצמו. בעקבות ההתקדמות במשא ומתן עם עוצמה יהודית מפלגת נעם דחתה את הגשת הרשימה שלה. 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

נציגים של כמה מפלגות ורשימות כבר ניצבו אתמול ליד הכנסת, בהן: נעם, זהות ודעם. לקראת הגשת הרשימות, נציגי 42 מפלגות לקחו טפסים אותם יגישו חתומים. מאחר וכמה מפלגות סיכמו על ריצה ברשימה אחת, לא יירשם הפעם שיא במספר הרשימות המתמודדות לכנסת.

בתוך כך, ברשימת המפלגות שלקחו את הטפסים לקראת הגשת הרשימות לכנסת לא נמצאת עוצמה יהודית. במפלגה הגיבו כי רשימת נעם לקחה את הטפסים וכי יש לשתי המפלגות הבנות והסכמות עקרוניות.

בתוך כך, מחלוקת חריפה בהנהגה המרובעת של הימין המאוחד סביב ההצעה לאיתמר בן גביר ומפלגתו עוצמה יהודית. ב"בחצי היום" בכאן רשת ב פורסם אתמול (שלישי) כי איילת שקד, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' מוכנים לאפשר לבן גביר להתמקם חמישי ברשימה, אך נפתלי בנט מתנגד נחרצות. זאת, מכיוון שהענקת המקום לבן גביר תזיז נציג של הימין החדש לאחור. יו"ר עוצמה יהודית מצידו, הבהיר כי יחתום על הסכם עם מפלגת נעם ומאותו הרגע, מבחינתו ייסגר החלון לאיחוד עם הימין המאוחד.

הפופולריים