גנץ: "נשאיר אופציה להפתעה ברשימה עד הרגע האחרון"

גנץ: "נשאיר אופציה להפתעה ברשימה"

את הדברים אמר יו"ר כחול לבן בריאיון לכאן רשת ב, על רקע הקריאות של אהוד ברק לאיחוד. גנץ הוסיף: "נפעל להקים ממשלה רחבה כולל הליכוד". השר צחי הנגבי: "אם אתה רוצה אחדות אל תטיל וטו על הצד השני"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: פלאש 90

כמה ימים לפני סגירת רשימות המפלגות המתמודדות לכנסת ה-22, אומר יו"ר כחול לבן בני גנץ: "נשאיר את האופציה להפתעה ברשימה עד הרגע האחרון". את הדברים אמר גנץ היום (שלישי) בריאיון לתוכנית כאן הערב עם רונן פולק ויגאל גואטה בכאן רשת ב, והוסיף: "יש לנו רשימה מצוינת, ואין באמת סיבה לשנות את ההרכב, אבל אנחנו מבינים שצריכים לנצל את הזמן".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון עם בני גנץ בכאן רשת ב

גורמים בכחול לבן אמרו היום כי במפלגה שוקלים לשנות את סדר הרשימה וכי חברות כנסת במפלגה מקוות שישודרגו למעלה הרשימה, כשתוגש הפעם. כך דווח היום בחדשות הערב בכאן 11.


גנץ התייחס בריאיון לקריאתו של חבר המחנה הדמוקרטי אהוד ברק לאיחוד גדול יותר בגוש השמאל, ואמר: "אני שמח שברק ומרצ התחברו, זה מונע אובדן קולות בשמאל. אני מבין את המילים (של ברק), אבל לא מבין את המהות מאחוריהן".

יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו והליכוד על הניסיון להכניס את עוצמה יהודית לימין המאוחד, ואמר כי הוא מתכוון להקים ממשלת אחדות, שתכלול גם חלק ממפלגות הימין. "לא נעשה את מה שעושה נתניהו", אמר גנץ. "אנחנו עתידים לראות בכנסת ישראל כהניסטים, והליכוד של היום מוכן לעשות הכול כשהקיצונים האלה נמצאים בפנים.

"כשאקים את הממשלה ובנט ושקד ירצו להצטרף – זה לא יהיה פסול. אבל כשסמוטריץ' מביע דעות גזעניות ומטיף למדינת הלכה – שם מתחילה הבעיה. אנחנו מסכימים עם רוב המפה הפוליטית, אך כשיש קיצונים מאיזשהו צד – בחלק הזה ניצבת חומה ברורה". על ישראל ביתנו אמר גנץ: "ליברמן בוודאי לא פוסל אותי ואני לא פוסל אותו. נפעל להקים ממשלה רחבה כולל הליכוד".

הנגבי: "לעוצמה יהודית קל להתחבר עם הימין המאוחד"

השר לשיתוף פעולה אזורי וח"כ מהליכוד צחי הנגבי תקף את גנץ בריאיון לכאן הערב. "הוא מוטרד מזה שהוא לא יהיה ראש ממשלה", אמר הנגבי. "אם אתה רוצה אחדות אל תטיל וטו על הצד השני, שיש לו רוב בעם".

האזינו לריאיון עם צחי הנגבי בכאן רשת ב

הנגבי התייחס גם לניסיון של הליכוד להכניס את עוצמה יהודית לאיחוד בין הימין החדש ואיחוד מפלגות הימין, ואמר כי עדיף לשבת עם עוצמה יהודית בכנסת מאשר עם השמאל: "יש רבבות קולות של פייגלין ועוצמה יהודית שהלכו לפח. הם לא מתאימים לנו, אבל יותר קל להם להתחבר עם בנט, שקד וסמוטריץ', וזה מה שקיווינו שיקרה".

בתוך כך, נתניהו המשיך גם היום לפעול לשילוב עוצמה יהודית בימין המאוחד. מקורבי ראש הממשלה פנו לשקד בבקשה לוותר על הדרישה לשריין מקום לנציג עוצמה יהודית ברשימת הליכוד בתמורה לשילובה באיחוד. במקביל, שליחים מטעם נתניהו ביקשו מאיתמר בן גביר להסכים לקבל את המקום השמיני ברשימת הימין המאוחד, אך האחרון מתעקש על המקום החמישי.

בתגובה לחשיפת כאן חדשות, בנוגע לקידום הבנייה לפלסטינים, אמר הנגבי: "אנחנו גם אחראים על הפלסטינים בשטחי C, מגיע להם לחיות ולא רוצים שהם יחיו בגטו. גם הרב רפי פרץ וגם סמוטריץ' תומכים בקו הזה".

השתתפו בהכנת הידיעה: יערה שפירא ומיכאל שמש

הפופולריים