פרסום ראשון: ראש הממשלה מקדם בנייה פלסטינית בשטחי C

פרסום ראשון: רה"מ מקדם בנייה פלסטינית בשטחי C
הקבינט המדיני-ביטחוני דן במהלך שמקדם ראש הממשלה נתניהו, ולפיו תקודם בנייה המיועדת לפלסטינים - לצד תוכניות בנייה בהתנחלויות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנייה פלסטינית ברוואבי שביו"ש
צילום: צילום: הדס פארוש, פלאש 90

הקבינט המדיני-ביטחוני קיים אתמול (ראשון) דיון חריג על קידום בנייה בשטחי סי בעבור הפלסטינים. מדובר במהלך שמקדם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולפיו תקודם בנייה המיועדת לפלסטינים בשטחי סי - לצד תכניות בנייה בהתנחלויות. הדיון היה ארוך ולא שגרתי, וככל הנראה כלל גם דיון המשך בעקבות הסתייגויות מצד חלק מחברי הקבינט.
נושא הבנייה הפלסטינית בשטחי סי נחשב לרגיש במיוחד. ראש הממשלה, הוא גם שר הביטחון, אחראי על כל אישורי הבנייה בשטחים באמצעות המנהל האזרחי. שרים בקבינט אמרו לכאן חדשות כי מדובר בסוגיה רגישה. יועצו הבכיר של טראמפ, ג'ארד קושנר, צפוי להגיע לירושלים בימים הקרובים כחלק מביקורו במזרח התיכון - אך לא ברור האם המהלך קשור לביקור המתוכנן וליוזמת השלום של הנשיא טראמפ. בימים הקרובים הייתה אמורה להתקיים ישיבה במנהל האזרחי שעוסקת בקידום בנייה ישראלית בהתנחלויות, אך ברגע האחרון זו נדחתה.

ביחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים מסרו כי הם אינם מתייחסים לדיוני קבינט. גורמים המעורים בנושא הדגישו כי החלטה בסוגיה תתקבל רק כהחלטה משותפת של הקבינט.

יו''ר מועצת יש''ע, חננאל דורני, אמר בתגובה לדיווח: "במקום להילחם בהשתלטות הרשות הפלסטינית על שטחי C ולהרוס את הבנייה הבלתי חוקית המשתוללת שם, ראש הממשלה מעלה בקבינט את האפשרות לכניעה לתופעה ואישור הבנייה הבלתי חוקית ואולי אף לאשר בנייה נוספת. אנחנו מתנגדים לכך בכל תוקף וקוראים לשרי הקבינט שלא לתמוך בהצעה הרעה הזו. לא יעלה על הדעת שבנייה ישראלית בישובים תותנה בבנייה פלסטינית. הציפייה מממשלת ימין, לצד אכיפה ביד קשה נגד מפרי החוק, היא לאשר בנייה ישראלית ללא מגבלות בכל רחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן".

בתנועת רגבים אמרו בתגובה: "בשעה שהרשות הפלסטינית פועלת להשתלט באופן בלתי חוקי על שטחי C אנחנו מקווים שהידיעה אינה מדוייקת ושהדיון בקבינט לא נסב סביב אישור תכנית המשחקת לידי אבו מאזן, תכנית שתהווה את מגש הכסף עליו תינתן מדינת הטרור שהוא חולם להקים בלב הארץ. כל סיעות הימין הבינו שהבניה המשתוללת והבלתי חוקית של הרשות הפלסטינית בשטחי C, מסוכנת למדינת ישראל, ואותה יש לבלום ולאכוף. תכניות בניה בהיקף נרחב ניתן לאפשר אך ורק באזורים שבשליטת הרשות הפלסטינית, ולא בשום מקום אחר".

הפופולריים