הורוביץ: לא אתחייב להמליץ על גנץ לראשות הממשלה

הורוביץ: לא אתחייב להמליץ על גנץ לראשות ממשלה
יו"ר מרצ ומספר 1 במחנה הדמוקרטי בריאיון לכאן חדשות: ממליץ לא לנבא מה יהיה בבחירות. אני לא פועל לפי הנחות מוקדמות – כי אף אחד לא יכול לדעת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניצן הורוביץ בהכרזה על הקמת המחנה הדמוקרטי, 25.07.19
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יומיים לאחר האיחוד הגדול בשמאל: יו"ר מרצ ומספר 1 ברשימת המחנה הדמוקרטי אומר היום (שבת) בריאיון לכאן חדשות: לא אתחייב להמליץ על גנץ לראשות ממשלה. על השאלה האם יעלים את אהוד ברק מהקמפיין של המפלגה בעקבות החברות עם עבריין המין המורשע ג'פרי אפשטין, אמר: "אין כוונה להחביא אף אחד. ברגע שברק הודיע שהוא מנתק את כל קשריו וענייניו עם האיש הזה – מבחינתנו נפתחה הדלת לשיתוף פעולה".


על השאלה אם ימליץ על יו"ר כחול לבן בני גנץ לראשות הממשלה, אמר: "לקחנו גישה לשים בצד את המחלוקות. בואו נראה מי יהיה ראש הממשלה המוביל. אני ממליץ לכולם לא לנסות לחזות ולנבא מראש מה יהיה בבחירות כי בדרך כלל כולם נופלים על האף. אני לא פועל לפי הנחות מראש למה יהיה כי אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה, גם לא הפרשן הטוב ביותר".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

נקודת תרופה נוספת סביב ברק – הוא הכעס של הערבים הישראלים שלא התפוגג למרות התנצלותו על אירועי אוקטובר 2000: "החברה הערבית והשותפות הערבית־יהודית הן נר לרגלנו". על איחוד אפשרי עם מפלגת העבודה אמר: "אנחנו כבר יצאנו לדרך. ואנחנו כבר פועלים במסגרת הקמפיין, מגישים את הרשימות בעוד ימים ספורים. אני חושב שהכיוון הזה ברור".

בד בבד, בכירים במחנה הדמוקרטי מספרים שאנשי כחול לבן ניסו למנוע את האיחוד ביניהם, לדעתם מחשש שהדבר יגרום לזליגת מנדטים מכחול לבן. לדברי גורמים ששוחחו עם כאן חדשות – נשלחו שליחים מטעם כחול לבן לחברי הכנסת של מרצ שניסו לשכנע אותם שאהוד ברק מרמה אותם, וישתמש בקולותיהם כדי להיכנס לכנסת ולערוק לנתניהו. במחנה הדמוקרטי חוששים שבכחול לבן יתחילו לצאת נגדם במרומז גם בקמפיין.

בינתיים, נראה שלמרות הקריאות כלפיו, עמיר פרץ לא מתכוון לחבור למחנה הדמוקרטי, אלא תולה תקוות בשני מגעים מתקדמים שהוא מנהל בימים האחרונים עם איש תקשורת ועם איש מערכת הבטחון לשעבר שאותם הוא מקווה לשבץ ברשימת העבודה-גשר בשבוע הבא.

כזכור, על פי הסיכום בין ראשי האיחוד – אהוד ברק, סתיו שפיר והורוביץ – הם התחייבו שלא לשבת עם בנימין נתניהו בממשלה בשום תרחיש. בנוסף הוסכם כי סתיו שפיר תקבל שני מקומות נוספים ברשימה עבור פורשי העבודה - את המקום השמיני והמקום ה-11.

נוסף על כך, אתמול פרסם פרשן כאן חדשות מרדכי גילת ב"השבוע" בכאן 11 כי ציפי לבני החליטה שלא להצטרף לרשימת המחנה הדמוקרטי, גם אם יובטח לה המקום הראשון ברשימה המאוחדת בין מרצ וישראל דמוקרטית. לבני החליטה לא להצטרף בשל חוסר אמונה באהוד ברק - למרות פניותיו אליה. כמו כן, היא לא מעוניינת לתרום לחיסול מפלגת העבודה, שלדעתה אסור שתיעלם - מה שעלול לקרות לדעתה אם תצטרף לרשימה.

הפופולריים