שמולי על דקירת הנער הלהט"בי: שר החינוך הכשיר את הקרקע

שמולי על הדקירה בת"א: רפי פרץ הכשיר את הקרקע

חבר הכנסת ממפלגת העבודה הוסיף כי שר החינוך והרבנים "מנסים לקטלג את העולם לטובים יותר ולטובים פחות". בנוסף, בירך שמולי על החיבור בין מרצ לברק, אך הדגיש כי מקומה של העבודה צריך להיות במרכז הבמה של השמאל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איציק שמולי
צילום: בלי

"שר חינוך שבא ומדבר על נוער שצריך להמיר את זהותו - זה מקדם אלימות והסתה", כך אמר הערב (שישי) חבר הכנסת איציק שמולי ממפלגת העבודה בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11. הדברים נאמרו בתגובה לאירוע דקירת הנער מחוץ למקלט לנוער גאה בתל אביב. הוא הוסיף: "נכון שבקצה צריך רק מטורף אחד אבל האווירה היא שמכשירה את הקרקע".

שמולי התייחס לדברי שר החינוך מוקדם יותר החודש לפיהם ניתן לבצע טיפולי המרה, ואמר כי "שר החינוך והרבנים מנסים לקטלג את העולם לטובים יותר ולטובים פחות. כשהם מנסים למחוק אוכלוסיה שלמה זה לא לגיטימי". הוא הבהיר כי הוא מצפה שהרב פרץ יקדם עיקרון אחד של חיה ותן לחיות. "יש מקום גם לזהות שלו וגם לזהות שלי", אמר בריאיון.

שמולי דיבר גם על האיחוד בשמאל ועל הקמת "המחנה הדמוקרטי". לדבריו, המהלך "היה חשוב". שמולי ציין כי ימשיך לפעול לכך שמפלגת העבודה תמשיך להיות חלק מוביל בחיבור הזה. "מקומה של המפלגה צריך להיות במרכז הבמה", אמר.

על ההצטרפות של אורלי לוי-אבקסיס לעבודה אמר שמולי כי "ההצטרפות של אורלי זה דבר מבורך, אבל שריונים הם לא תחליף לחיבורים שאני חושב שצריך לעשות". באשר למקומה של המפלגה לאחר הבחירות אמר: "למפלגת העבודה אסור לעשות משא ומתן עם נתניהו נוכח הפערים האידיאולוגים. מפלגת העבודה לא צריכה לתת לו את השכפ"ץ האישי".

הפופולריים