"לא רצה במפלגה אחרת": כך נשמעה שפיר לפני האיחוד בשמאל

"לא רצה במפלגה אחרת": כך נשמעה שפיר לפני המפץ

ח"כ מהעבודה הצטרפה לאיחוד בין מרצ לאהוד ברק, למרות שאמרה בריאיון ל"קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב: "דחיתי הצעות על הסף"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סתיו שפיר
צילום: צילום: פלאש 90

"אני לא רצה במפלגה אחרת, דחיתי על הסף הצעות ממפלגות אחרות": כך נשמעה חברת הכנסת סתיו שפיר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכניתם בכאן רשת ב ביום שלישי, לפני האיחוד הדרמטי בשמאל הבוקר (חמישי). שפיר פרשה מהעבודה והתמקמה במקום השני ב"מחנה הדמוקרטי" - איחוד בין מרצ לבין ישראל דמוקרטית של אהוד ברק.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

עוד אמרה שפיר בריאיון ביום שלישי כי היא עושה ככל שביכולתה כדי להביא לאיחוד במחנה השמאל. "הבית הפוליטי שלי הוא מפלגת העבודה - זה היה הבית ויהיה הבית, יכול להיות שהעבודה לא תיפול מתחת לאחוז החסימה, אבל אם המפלגות האחרות יקרסו - מה עשינו בזה?", אמרה חברת הכנסת.

"המטרה שלי היא לא להעביר מנדטים ממפלגה אחת לאחרת, אלא להביא לאיחוד. המטרה היא להציל את המחנה הדמוקרטי של מדינת ישראל", הוסיפה.

האזינו לריאיון המלא עם סתיו שפיר מיום שלישי

בתום פגישה לילית, הוחלט הבוקר על הקמת "המחנה הדמוקרטי" בראשות ניצן הורוביץ. במקום השני תוצב סתיו שפיר, שפורשת מהעבודה ומצטרפת לאיחוד, ואהוד ברק יעמוד במקום העשירי. במקום השלישי ברשימה יוצב יאיר גולן, אחריו תמר זנדברג, ומפלגתו של ברק תקבל את המקום ה-7, 9, 10, 14 ו-15. בשעה 17:00 ימסרו ראשי האיחוד הצהרות משותפות.

על פי הסיכום בין ראשי האיחוד, הם יתחייבו שלא לשבת עם בנימין נתניהו בממשלה בשום תרחיש. בנוסף הוסכם כי סתיו שפיר תקבל שני מקומות נוספים ברשימה עבור פורשי העבודה - את המקום השמיני והמקום ה-11. נוסף על כך, הרשימה תרוץ לכנסת תחת האותיות של מרצ.

״זה מהלך דרמטי לחיזוק השמאל: הרחבת השורות הראויה לנו וחיזוק משמעותי לעמדות הצדק והשוויון כחלופה לימין המשיחי והמושחת", אמרה תמר זנדברג הבוקר. "מהלך של גדלות נפש אישית וצעדים אמיצים ראויים לציון למען איחוד המחנה, כראוי לגודל השעה".

אהוד ברק צייץ בתגובה לאיחוד: "המערכה על מדינת ישראל מתחילה הבוקר. המחנה הדמוקרטי - כולנו יחד, נילחם וננצח. ולמופתעים: המיקום היחיד שחשוב - איפה נתניהו יהיה".

הפופולריים