יו"ר הכנסת על האפשרות לממשלת אחדות: "יהיו קשיים גם בכנסת הבאה"

אדלשטיין על אחדות: "יהיו קשיים גם בכנסת הבאה"

יולי אדלשטיין הזהיר בריאיון בכאן רשת ב את הפוליטיקאים מימין מפני שאננות: "בשמאל חושבים שזה צו השעה, בימין עדיין בודקים 2 ס"מ של כיפה". על האיחוד בין מרצ וישראל דמוקרטית: "חבל שמפלגה אידאולוגית ברורה כמו מרצ נטמעת באיחוד כזה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי אדלשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס היום (חמישי) לאפשרות של הקמת ממשלת אחדות לאחר הבחירות ואמר כי הוא מעריך שיהיו קשיים גדולים גם בכנסת הבאה להקמת ממשלה. בריאיון לירון דקל בכאן רשת ב אמר אדלשטיין: "אני תמיד מעדיף מבחינת השקפת העולם שלי ממשלה שתמשיך את כל ההישגים בתחום של יהודה ושומרון, ירושלים ורמת הגולן אבל הניסיון שלי בכנסת הנוכחית להגיע לקואליציה רחבה נבע בין היתר מכך שאני מעריך שיהיו קשיים גדולים גם בכנסת הבאה, אלא אם נצליח בחודשיים לשכנע את הציבור להצביע לליכוד בהמוניו".

אדלשטיין ציין כי הימין נמצא בשאננות ואמר שהמצב מסכן את המשך שלטונו. "בשמאל יש איחודים משום שחושבים שזה צו השעה. בימין עדיין כולנו מסתובבים עם תחושה שכולנו צריכים לבדוק אם שני סנטימטר של כיפה צריכים להבדיל בין מנהיג למנהיג", אמר אדלשטיין. הוא הוסיף שהמצב כרגע מאוד מסוכן "ולכן אני חושב שמספר רב של מנדטים לליכוד זה צו השעה זה לא רק גחמות של הליכוד או יו"ר הליכוד".

יו"ר הכנסת התייחס להתערבות ראש הממשלה באיחודים שמימין לליכוד ואמר שאינו יודע אם הוא בוחש "אבל הוא בטח מבין שזה לא הזמן לשאננות ושזה לא הזמן לשבת ולחכות שהדברים יקרו מעצמם, וטוב מאוד. אני לא מגנה מישהו שמחפש אחודים גם אם זה מה שבימינו מכונה בלוק טקטי אבל עצות טקטיות איך בדיוק לרוץ אני לא יכול".

אדלשטיין התייחס לאיחוד בין מרצ וישראל דמוקרטית והקמת המחנה הדמוקרטי והביע צער על המהלך: "חבל לי שבמסגרת מאבק ההישרדות, שאני מבין אותו פוליטית, מפלגה כמו מרצ שאולי אני לא מסכים עם רוב הדברים שהם אומרים אבל בהחלט מפלגה אידיאולוגית ברורה, נטמעת עכשיו באיחוד הזה". לדברי אדלשטיין מדובר בחבירה עם ראש הממשלה הכי כושל, שמחזיק בשיא של קדנציה הכי קצרה בתולדות המדינה. הוא ציין כי ברור שמפלגה כזאת לא מעבירה אפילו חצי קול מצד לצד.

על הדחת מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור אמר אדלשטיין: "אין דבר כזה ממשלת מעבר, החוק לא מכיר הגדרה כזאת במיוחד שאנחנו מדברים על משרד המשפטים, זאת עמדתו אני מבין גם של היועמ"ש. זאת ממשלה לכל דבר ועניין. בהיותי שר פיטרתי מנכ"לים, כולל אנשים שהיו שנים רבות במשרד. זה לא היה בתקופה חודשיים לפני הבחירות אבל לצערי הרב גם אני עשיתי את זה, לא תמיד יש כימיה והבנה משותפת בין מנכ"ל לשר וזה מצב שהוא הרסני למשרד".

הפופולריים