מרצ: ברק מוכן לוותר על מקום ראשון ועל רוב הרביעיה הראשונה במסגרת איחוד

מרצ: ברק יוותר על 3 מקומות ברביעיה באיחוד

אמש נפגשו ברק והורוביץ בניסיון להגיע למתווה שיאפשר איחוד בין מרצ וישראל דמוקרטית. במרצ לא בטוחים בכנות כוונותיו של ברק. הורוביץ: "פרץ חתך ימינה". בעבודה קרא ח"כ שמולי לעמיר פרץ לפעול לאיחוד עם מפלגות השמאל: "שריונים לבדם לא יביאו את הבשורה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק וניצן הורוביץ
צילום: צילום: פלאש 90

במרצ אומרים היום (רביעי) כי יו"ר ישראל דמוקרטית, אהוד ברק, מוכן לוותר לא רק על המקום הראשון ברשימה המאוחדת לשתי המפלגות, אלא אף לאפשר למרצ לקבל את רוב המקומות ברביעיה הפותחת. אמש נפגשו שוב ברק ויו"ר מרצ, ניצן הורוביץ בניסיון לבחון מהלך של איחוד שתי המפלגות. עם זאת במרצ ציינו שהפגישה הסתיימה ללא סיכומים וכי הם לא בטוחים בכנות כוונותיו של ברק וכי ישנם עדיין פערים אידיאולוגיים שיש לסגור לפני הכרזה על איחוד.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, אמר בריאיון לרן בנימיני ואמילי עמרוסי בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב כי מתקיימים מגעים בין הצדדים והאשים את יו"ר העבודה עמיר פרץ בשבירה לימין: "מדברים על הרבה דברים. מוקדם לסכם את העניין. אנחנו מפלגה אידאולוגית. המטרה שלנו שבכנסת השמאל יהיה הכי מיוצג ומשפיע. הציר המרכזי הוא הציר האידאולוגי. הייתי הראשון במערכת הבחירות שקרא לחיבור כדי להגביר את השפעת השמאל. לצערי פרץ חתך ימינה וטרק את הדלת. יש מרמור ואכזבה בעבודה של בוחרים ומתפקדים ומועמדים. אני קורא למי שהתאכזב מההחלטה של פרץ לבוא למרצ.

במקביל, חבר הכנסת איציק שמולי ממפלגת העבודה מותח ביקורת על יו"ר מפלגתו, עמיר פרץ, בעקבות החלטתו להתאחד עם מפלגת גשר של אורלי לוי אבקסיס ולשלול איחוד עם מפלגות אחרות בצדו השמאלי של המפה הפוליטית.

‏בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב שמולי כי מפלגת העבודה יקרה לו, אך יש לו מחלוקת מהותית עם הקו שנבחר בעבורה ובכוונתו להמשיך ולהיאבק כדי להחזירה למקום הנכון לה, כלשונו. "הבחירות חשובות מדי וקיבלנו בהן מועד ב׳. שריונים לבדם לא יביאו את הבשורה, רק חיבורים", כתב שמולי. "כמו כן פגיעה אפשרית בועידה הקרובה ברשימתנו המצוינת לכנסת רק תסב לה נזק, לא תועלת".

‏שמולי הדגיש כי חיבור גדול הוא צו השעה. "ניסיתי לקדמו בימים האחרונים במעשה ובשקט, לא בכותרות, מול כל ראשי המפלגות וגורמים נוספים ואם רוצים- ניתן עוד להשיגו. מחנה שנותר מפוצל לרסיסי מפלגות לוקח הימור מסוכן ומיותר על הסיכוי שלו לגדול ולנצח וגם על חיי המפלגה.לא אחראי להשלים עם המצב אלא לפעול לשינויו"

אתמול אמרה חברת סיעתו של שמולי, סתיו שפיר, כי היא פועלת לאיחודים נוספים בין מפלגות השמאל. בריאיון בתוכנית קלמן-ליבמן בכאן רשת ב אמרה שפיר  כי אם יהיו שלוש מפלגות משמאל לכחול לבן אחת או שתיים מהן תיפול מתחת לאחוז החסימה. "במצב כזה זו העברת שלטון לנתניהו במתנה ולכך אני לא מוכנה ולן אני עושה כל מה שאני יכולה כדי להביא לאיחוד במחנה".

הפופולריים