משה פייגלין: "נתמוך בנתניהו בבחירות הקרובות"

פייגלין: "נתמוך בנתניהו בבחירות הקרובות"

יו"ר מפלגת זהות הוסיף כי לדעתו מימין לליכוד צריך לרוץ בשני פתקים שייצגו שתי מפלגות - האחת חרד"לית והשנייה איחוד של זהות עם הימין החדש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה פייגלין
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר מפלגת זהות התראיין הבוקר (שני) בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב ואמר כי מפלגתו תתמוך בבנימין נתניהו בבחירות הקרובות. "נתמוך במי שיוביל את המחנה הלאומי. זה לא נאמנות לאיש אלא נאמנות באמת לאותו ציבור גדול שלא רוצה ממשלת שמאל, אם זה יהיה בנימין נתניהו - אז בהחלט נתמוך בבנימין נתניהו", אמר פייגלין.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

לשאלה מדוע לא היה מוכן להגיד כי יתמוך בראש הממשלה עד עתה, ענה כי "משום שניסיתי באמת לשקף את אותה חירות פנימית, ואני מבין שנטלתי לעצמי דרור שהציבור עוד לא היה בשל להפנים אותו". פייגלין טען כי בחירות הקודמות היה קיים תרחיש לפיו יתמוך במועמד מהשמאל אך ציין "היה תרחיש שכזה אבל הוא באמת דמיוני".

פייגלין התייחס למגעים המתיימים בין מפלגות הימין בניסיון להקים גוש אחד ואמר: "אמרנו מהרגע הראשון, ולשמחתי גם נתניהו מבין את זה וגם מפלגת הליכוד כבר מבינה את זה, שהצורה האופטימלית למקסם את הקולות של מה שנקרא הגוש זה ריצה בשתי מפלגות. האחת המפלגה החרד"לית, והשנייה המפלגה היותר ימנית-ליברלית וזו זהות עם הימין החדש".

לגבי החבירה של איילת שקד לנפתלי בנט, אמר פייגילין כי צריך ליצור איחוד בין כלל המפלגות. "אם כולם ילכו ביחד, אנחנו מבקשים איחוד, אבל אנחנו מבקשים איחוד שהתוצאה שלו גדולה מסכום חלקיו ולא קטנה. הרי ברור שיהיו לא מעט אנשי ימין שלא רוצים ליכוד, שמאסו בליכוד, ושעם כל הדמויות החרד"ליות יברחו לליברמן, ואז מה שיקרה זה שיהיה איחוד מאוד נחמד אבל הוא ישב באופוזיציה, זה מה שצריך להבין שעשוי לקרות כאן"

"האיחוד האופטימלי הוא ריצה בשתי מפלגות. זהות והימין החדש כמעט עברו את אחוז החסימה וזה כאשר הן כתשו אחת את השנייה. כשירוצו יחד יוכלו להביא תוצאה יפה מאוד. לעומת זאת חיבור של כל המפלגות מימין לליכוד, מהסיבה שאמרתי קודם, יהיה כנראה קטן מסכום חלקיו", הוסיף פייגלין.

לאחר ההודעה על החבירה בין שקד לבנט וששקד תעמוד בראש "הימין החדש ובנט יהיה במקום השני, ראש הממשלה נתניהו שוחח בטלפון שלוש פעמים עם יו"ר איחוד מפלגות הימין, שר החינוך רפי פרץ בניסיון למנוע איחוד עם שקד. בשיחות ניסה נתניהו לשכנע את פרץ שלא יוותר במסגרת המשא ומתן מול איילת שקד על המקום הראשון.

הפופולריים