רון קובי: מי שלא רצה אותי בטבריה יקבל אותי כשר הפנים הבא

קובי: מי שלא רצה אותי בטבריה יקבל אותי כשר

לאחר שנדחה השימוע אליו זומן במשרד הפנים, תוקף ראת עיריית טבריה את אריה דרעי: "הוא השר הכי מושחת שהיה במדינה". לדבריו: "עיריית טבריה מתפקדת מאוד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון קובי
צילום: דוד כהן, פלאש 90

ראש עיריית טבריה רון קובי התראיין הבוקר (שני) לכאן רשת ב לאחר שבג"ץ דחה את השימוע אליו זומן במשרד הפנים, בעקבות עתירתו. לטענתו של קובי, שר הפנים לקח את החוק לידיים: "היועמ"ש נתן הוראות ברורות מה מותר ומה אסור. אסור למנות בכירים ואסור לקחת החלטות תקציביות. אריה דרעי מפרש את החוק כראות עיניו".


קובי לא חושש מפיטורין בעקבות פיזור המועצה, לאחר שבטבריה לא הצליחו להעביר את התקציב בפעם החמישית מאז שנבחרה מועצת העיר: "עיריית טבריה מתפקדת מאוד. אנחנו מתנהלים כמו הרבה מאוד גופים במדינה שלפעמים לא מעבירים תקציב. הגירעון של שנה שעברה היה 12 מיליון שקלים, אנחנו מתפקדים עם פחות ממיליון, אנחנו מאוזנים".

לקראת הבחירות לכנסת ה-22 אומר קובי, שכבר הספיק לרשום את מפלגתו החדשה הימין החילוני: "מי שלא רוצה אותי כראש עיר - יקבל אותי כשר הפנים הבא". הוא טוען שסקרי העומק מנבאים לו בין שישה לעשרה מנדטים. לדבריו, "השיח הפוליטי עבר לרשתות החברתיות. אני מוביל אחרי נתניהו במספר החיפושים ברשתות".

קובי טוען כי המפלגה החדשה היא "מפלגה של כולם", כלשונו. "אנחנו לא נגד הדת ואנחנו לא נגד הדתיים. אנחנו לא רוצים את החבורה הזאת בכנסת שמשתלטת על כספי המדינה". עוד הוסיף: "אריה דרעי השר הכי מושחת שהיה במדינת ישראל". לטענתו, מפלגת הימין החילוני תיקח קולות רבים לליכוד אך מטרתו היא לחזק את הגוש הימני.

בשבוע שעבר לא הצליח קובי להעביר את תקציב העירייה לאחר שקיבל ארכה של שבועיים כדי לאשרו. לפי החוק חברי מועצת העיר לא יכהנו יותר בתפקידם ובמקומם תמונה ועדה קרואה. כמו כן בעקבות כך אמור קובי לעבור שימוע במשרד הפנים. הוא הסביר בריאיון ל"קלמן ליברמן"כי "אני לא חושב ששר הפנים יכול לעשות לי שימוע ולהדיח אותי. הוא לא יכול. נלך איתו לבג"ץ, ניקח אותו לפינות שהוא לא יוכל לצאת מהן".  

הפופולריים