נתניהו ייפגש עם רפי פרץ בנוגע לחיבור בימין

נתניהו ייפגש עם רפי פרץ בנוגע לחיבור בימין

רה"מ יבקש מיו"ר איחוד מפלגות הימין לקדם את החיבור עם עוצמה יהודית. זאת לאחר ששקד סיכמה עם בנט על ריצה משותפת והיא תעמוד בראש הימין החדש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ורפי פרץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן הערב (ראשון) את יו"ר איחוד מפלגות הימין רפי פרץ כדי לדון בנוגע לחיבורים בימין. זאת לאחר החלטתם של איילת שקד ונפתלי לבנט לרוץ במפלגת הימין החדש ללא איחוד בימין. נתניהו יבקש מפרץ לקדם את החיבור עם איתמר בן גביר ועוצמה יהודית.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מוקדם יותר סיכמה שקד עם בנט על ריצה משותפת, ותעמוד בראש מפלגת הימין החדש, בעוד בנט עצמו ישמש "יו"ר משותף". שרת המשפטים לשעבר צפויה להודיע הערב על ההחלטה, שסותמת את הגולל על האפשרות של איחוד גדול יותר בימין. היא תמסור הצהרה לתקשורת בכפר המכבייה ברמת גן. בנט אמר כי "המדינה חשובה מקידום אישי, והמדינה צריכה עכשיו ימין מאוחד".

פרץ הגיב לדבריו של בנט וצייץ בתגובה בטוויטר: "שמח לראות שאנשי הימין החדש מגיעים להסכמה ביניהם. עכשיו הגיע הזמן לאיחוד אמיתי בימין. איילת ונפתלי, מוזמנים כבר הערב למו"מ לאיחוד". 

לאחר הפגישה בין בנט ושקד אמש, באיחוד מפלגות הימין טוענים כי השניים העבירו להם מעין אולטימטום. לפי הטענות באיחוד מפלגות הימין, בנט ושקד אמרו כי ירוצו לבד במסגרת הימין החדש - אם לא תקבל שקד את המקום הראשון ברשימה המאוחדת, ואם לא ישובצו בה אנשי הימין החדש במתכונת "ריצ'רץ'". בנט ושקד הכחישו שהציבו אולטימטום, אך הודו שיש פערים גדולים מאוד בין הצדדים.

גורם המעורב בפרטי הפגישה אמש, אמר כי בנט דחק בשקד ללכת בכיוון של ימין ליברלי הכולל את מצביעי ימין חדש, פייגלין, כחלון ומאוכזבי נתניהו. בנט משוכנע כי ציבור זה עשוי להביא להם שישה עד שבעה מושבים בכנסת הבאה.

באיחוד מפלגות הימין דווקא השמיעו הבוקר קולות בעד החיבור עם בנט ושקד, למרות שהשניים עזבו את המפלגה לפני מערכת הבחירות הקודמת, אך בכל הנוגע לאפשרות ששקד תעמוד בראש - לא נשמעו עמדות ברורות. ח"כ מוטי יוגב אמר הבוקר בריאיון לתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב: "אני קורא לכולנו שנחזור ונשב יחדיו מתוך ענווה, מתוך כנות ואיזונים בין המפלגות, ונחבר יחד את הרשימה שתביא את מירב התמיכה הציבורית".

הפופולריים