משלחת של בלוגרים ממדינות ערב תגיע לביקור בישראל

משלחת של בלוגרים ממדינות ערב תגיע לישראל

במשלחת יגיעו נציגים ממדינות שאין לישראל יחסים עימן. שני פעילי רשת פנו לבית המלוכה הסעודי כדי לאשר את הביקור אך לא נענו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחשב, הקלדה
צילום: David Kashakhi

בימים הקרובים תבקר בישראל משלחת ממדינות ערב שאין לישראל יחסים איתן. כך פורסם היום (ראשון) בכאן רשת ב. מדובר במשלחת שהוזמנה על ידי משרד החוץ הישראלי, אך לא מדובר בנציגים רשמיים, אלא בעיקר פעילי רשת, בלוגרים ואנשי תקשורת.

משרד החוץ אישר את הפרסום בכאן חדשות והודיע כי משלחת של שישה אנשי תקשורת ממדינות ערב ישתתפו בכינוס ולראשונה יטלו חלק גם סעודים ועיראקים. המשלחת צפויה לבקר ביד ושם, בכנסת ובאתרים הקדושים בירושלים.

המשלחת אמורה לבקר בירושלים וגם בתל אביב. ארבעה סעודים הוזמנו להשתתף בביקור. שניים מהם סירבו כי חששו להגיע. שניים אחרים דווקא הסכימו, קיבלו ויזה מישראל וניסו לקבל את הסכמת משרד החוץ הסעודי, אך שם הופתעו מהבקשה והשיבו כי לסעודיה אין יחסים עם ישראל ולכן הם לא יכולים לאשר בקשה שכזו.


השניים הגישו פנייה לבית המלוכה הסעודי בניסיון לקבל אישור לביקור, אבל הם לא קיבלו תשובה. לפני מספר ימים דובר משרד החוץ לתקשורת הערבית, חסן כעבייה, שמארגן את הביקור, הודה בחשבון הטוויטר שלו לממשלת סעודיה על כך שהיא מארחת את עולי הרגל המוסלמים מישראל במסגרת עונת החג' במכה שנמצאת בפתח ואף קרא לעם הסעודי לבוא ולבקר במקומות הקדושים בישראל. אך נראה שהשלטונות בריאד לא ממש נענים בחיוב להצעה הזאת, לפי שעה.

הפופולריים