שקד סיכמה עם בנט על ריצה משותפת ותעמוד בראש הימין החדש

שקד תרוץ עם בנט ותעמוד בראש הימין החדש
עוד הוחלט כי בנט יהיה "יו"ר משותף"; שרת המשפטים לשעבר צפויה להודיע על ההחלטה הערב, בהצהרה לתקשורת. נתניהו זימן את הרב רפי פרץ לפגישה בנושא החיבורים בימין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ואיילת שקד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

איילת שקד סיכמה עם נפתלי בנט על ריצה משותפת, ותעמוד בראש מפלגת הימין החדש, בעוד בנט עצמו ישמש "יו"ר משותף". שרת המשפטים לשעבר צפויה להודיע על ההחלטה, שסותמת את הגולל על האפשרות של איחוד גדול יותר בימין, הערב (ראשון) בהצהרה לתקשורת בכפר המכבייה ברמת גן.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בנט אמר כי "המדינה חשובה מקידום אישי, והמדינה צריכה עכשיו ימין מאוחד". במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן אליו לפגישה את יו"ר איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ, על מנת לדון בנושא החיבורים בימין. נתניהו צפוי לבקש מפרץ לקדם את החיבור עם מפלגת עוצמה יהודית. 

לאחר הפגישה בין בנט ושקד אמש, באיחוד מפלגות הימין טוענים כי השניים העבירו להם מעין אולטימטום. לפי הטענות באיחוד מפלגות הימין, בנט ושקד אמרו כי ירוצו לבד במסגרת הימין החדש - אם לא תקבל שקד את המקום הראשון ברשימה המאוחדת, ואם לא ישובצו בה אנשי הימין החדש במתכונת "ריצ'רץ'". בנט ושקד הכחישו שהציבו אולטימטום, אך הודו שיש פערים גדולים מאוד בין הצדדים.

האזינו לריאיון עם אלי בן דהן בכאן רשת ב

גורם המעורב בפרטי הפגישה אמש, אמר כי בנט דחק בשקד ללכת בכיוון של ימין ליברלי הכולל את מצביעי ימין חדש, פייגלין, כחלון ומאוכזבי נתניהו. בנט משוכנע כי ציבור זה עשוי להביא להם שישה עד שבעה מושבים בכנסת הבאה.

באיחוד מפלגות הימין דווקא השמיעו קולות הבוקר קולות בעד החיבור עם בנט ושקד, למרות שהשניים עזבו את המפלגה לפני מערכת הבחירות הקודמת, אך בכל הנוגע לאפשרות ששקד תעמוד בראש - לא נשמעו עמדות ברורות. ח"כ מוטי יוגב אמר הבוקר בריאיון לתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב: "אני קורא לכולנו שנחזור ונשב יחדיו מתוך ענווה, מתוך כנות ואיזונים בין המפלגות, ונחבר יחד את הרשימה שתביא את מירב התמיכה הציבורית".

יוגב גם מתח ביקורת מרומזת נגד בנט, והקולות בעד ריצה בשתי רשימות נפרדות: "אני חושב שיש בזה חוסר אחריות. המחלוקת הזאת לא הגבירה את כוחנו, הפוך מכך. התוצאות של הבחירות האחרונות הן איבוד של כרבע מיליון קולות בימין והקטנת כוח השפעתנו בציבוריות ובפוליטיקה הישראלית, על זה צריך לחזור?".


על זהות האדם שיעמוד בראש הרשימה מאוחדת, אמר יוגב: "אני חושב שבראש הרשימה הציונית–דתית צריך לעמוד אדם ציוני–דתי. בחרנו בשר החינוך הרב רפי פרץ לראשות הבית היהודי והסיעה המשותפת עם האיחוד הלאומי, איילת שקד מוערכת מאוד בעיניי, לא רק בעיניי, ואת המיקומים צריך לסגור בחדרי החדרים ולא בתקשורת".

מנגד, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן אמר בריאיון לקלמן-ליברמן עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "אני כבר אמרתי - צריך לעשות סקר, ומי שמביא יותר מנדטים צריך לעמוד בראש הרשימה המאוחדת. האיחוד הזה איננו של הציונות הדתית בלבד".

הפופולריים