החבירה לעבודה: לוי-אבקסיס תקבל שלושה שיריונים

החבירה לעבודה: לוי-אבקסיס תקבל שלושה שיריונים

יו"ר גשר לא תצטרף למפלגת העבודה אלא תחבור יחד עם מפלגתה לרשימה משותפת, לאחר שפרץ הבטיח שמפלגת העבודה לא תתאחד עם מפלגות נוספות. יו"ר העבודה הצהיר: "לא נשב בממשלה של נתניהו תחת כתב אישום! אין לי כל כוונה לרוץ לנשיאות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ אורלי לוי
צילום: צילום: רועי אלימה

ההסכם בין פרץ ללוי-אבקסיס: יו"ר גשר, שהודיעה הערב (חמישי) יחד עם יו"ר העבודה על ריצה משותפת בבחירות הקרובות, תקבל שלושה שיריונים ברשימה המאוחדת. לוי-אבקסיס לא תצטרף למפלגת העבודה אלא תחבור יחד עם מפלגת גשר, לאחר שפרץ הבטיח שמפלגת העבודה לא תתאחד עם מפלגות נוספות.

מאוחר יותר הצהיר פרץ כי הוא ולוי-אבקסיס לא יצטרפו לממשלה בראשות נתניהו. "שיהיה ברור: לא נשב בממשלה של נתניהו תחת כתב אישום! אין לי כל כוונה לרוץ לנשיאות. אנחנו מחוייבים להחלפת השלטון הרע והבאת תקווה לעם ישראל", כתב פרץ בחשבון הטוויטר שלו.

מנגד, במרצ תקפו את פרץ על הבחירה לחבור ללוי-אבקסיס על פני איחוד במפלגות השמאל. פרץ מצידו הודיע ליו"ר מרצ, ניצן הורוביץ על סיום המגעים בין המפלגות לאיחוד. עוד הוסיפו במרצ כי עמיר פרץ חוזר על הטעות של אבי גבאי ומרסק את האפשרות לאיחודים בגוש השמאל: "במקום איחוד גדול הוא בחר בשיריון קטן". הורוביץ הביע את אכזבתו וסיפר כי "באתי לשיחות עם פרץ בלב שלם ובנפש חפצה, במטרה להביא בשורה חדשה ומלהיבה לציבור בישראל. לצערי, ברגע האמת, החליט עמיר פרץ לחזור על הטעות של קודמו בתפקיד, ובחר לסרב לחיבור בין מרצ למפלגת העבודה".

פרץ אמר במסיבת העיתונאים: "אני חש שמצאתי את התשובות הנדרשות לטיפול בשסעים המדממים בתוך החברה הישראלית ומצאנו את הדרך להתאחד ולבנות בית פוליטי שיש בו מקום לכל הישראלים. בית לקבוצות המודרות שחשות שהמדינה שכחה אותן והכריזה שהאחריות כלפיהן חלקית בלבד. בית לכל אותן קבוצות שהתסיסה בתוכן גוברת ושעוד רגע מתפרצת ללא שליטה. אנו מסתערים על לבבות העם עם מסרים של אחריות ואהבה. המסע שלנו יהיה מסע של אהבת חינם. לא נגרר לשיח המתלהם. לא ניתן לאיש לשכוח את חוסר האחריות שבפתיחת הפצעים והרחבת השסעים".

לוי אבקסיס אמרה כי היא אחוזת התרגשות: "במערכת הבחירות המצביעים לא עניינו את המנהיגים", אמרה. היא סיפרה כי היא שומעת כל העת קריאות לחזור לפוליטיקה - "חשבתי שמקומי הטבעי לעת הזו הוא עם בני משפחתי, אבל כשהגיעה ההצעה של עמיר, שהוא שותף לדרך לחוקים חברתיים רבים, הרגיש לי שזה רק טבעי להפיל את החומות ולחפש את המחבר והמאחד. מפלגות מדברות חברתי אבל זה מן הפה אל החוץ. לא ימין ולא שמאל. החיבור הזה יביא תקווה לאנשים".

עוד אמר יו"ר גשר שהיא קיבלה הצעות רבות לשוב לפוליטיקה, אך בחרה ללכת עם מי שהיא מאמינה לו: "יחד נפשיל שרוולים, נצא למערכה ונביא איתנו את האנשים שחשים שלא רואים אותם אבל הם לא שקופים".

הפופולריים