"ברית של תקווה": אורלי לוי אבקסיס חוברת לעבודה

אורלי לוי אבקסיס חוברת למפלגת העבודה

במסיבת עיתונאים הודיעו פרץ ולוי אבקסיס על חיבור בין העבודה וגשר. פרץ: "חומות המעברים של מצביעים בין המחנות נופלות ומתמוטטות". הוא הודיע ליו"ר מרצ ניצן הורוביץ על סיום המגעים לחבירה. במרצ תוקפים: "מרסק את האפשרות לאיחודים בגוש השמאל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס
צילום: צילום: רוי עלימא, פלאש 90

חברת הכנסת לשעבר אורלי לוי אבקסיס חוברת למפלגת העבודה. במסיבת עיתונאים בתל אביב הודיע הערב (חמישי) יו"ר המפלגה, חבר הכנסת עמיר פרץ, על חבירתה של מי שהייתה בעבר חברה במפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן למפלגתו: "נוצרת ברית של התחדשות ותקווה לעם ישראל". לוי אבקסיס ציינה כי מדובר בחבירה בין מפלגתה - גשר למפלגת עבודה: "הגיע הזמן להוריד את העניין של ימין ושמאל, לטובת המדינה". גשר צפויה לקבל שריון של שלושה מקומות בעשירייה הראשונה של הרשימה המשותפת.

פרץ אמר במסיבת העיתונאים: "אני חש שמצאתי את התשובות הנדרשות לטיפול בשסעים המדממים בתוך החברה הישראלית ומצאנו את הדרך להתאחד ולבנות בית פוליטי שיש בו מקום לכל הישראלים. בית לקבוצות המודרות שחשות שהמדינה שכחה אותן והכריזה שהאחריות כלפיהן חלקית בלבד. בית לכל אותן קבוצות שהתסיסה בתוכן גוברת ושעוד רגע מתפרצת ללא שליטה. אנו מסתערים על לבבות העם עם מסרים של אחריות ואהבה. המסע שלנו יהיה מסע של אהבת חינם. לא נגרר לשיח המתלהם. לא ניתן לאיש לשכוח את חוסר האחריות שבפתיחת הפצעים והרחבת השסעים".

עמיר פרץ הוסיף כי אורלי לוי אבקסיס היא אישה פורצת דרך שיודעת בדיוק מה צריכה להיות אחריות המדינה לגורל הקשישים, הנכים, הזוגות הצעירים, מאצבע הגליל ועד עוטף עזה ושדרות. "היא מנהיגה מעוררת השראה שילדים מביטים אליה ואומרים: "גם אנחנו יכולים לשבור את תקרת הזכוכית". המסגרת הפוליטית שנבנית כאן תשנה את הכללים. חומות המעברים של מצביעים בין המחנות נופלות ומתמוטטות".

לוי אבקסיס אמרה כי היא אחוזת התרגשות: "במערכת הבחירות המצביעים לא עניינו את המנהיגים", אמרה. היא סיפרה כי היא שומעת כל העת קריאות לחזור לפוליטיקה. "חשבתי שמקומי הטבעי לעת הזו הוא עם בני משפחתי, אבל כשהגיעה ההצעה של עמיר, שהוא שותף לדרך לחוקים חברתיים רבים, הרגיש לי שזה אך טבעי להפיל את החומות ולחפש את המחבר והמאחד. מפלגות מדברות חברתי אבל זה מן הפה אל החוץ. לא ימין ולא שמאל. אנשים. החיבור הזה יביא תקווה לאנשים". היא סיפרה כי קיבלה הצעות רבות לשוב לפוליטיקה אך בחרה ללכת עם מי שהיא מאמינה לו: "יחד נפשיל שרוולים, נצא למערכה ונביא איתנו את האנשים שחשים שלא רואים אותם אבל הם לא שקופים".

בתוך כך הודיע הערב פרץ ליו"ר מרצ, ניצן הורוביץ על סיום המגעים בין המפלגות לאיחוד. אמרו שעמיר פרץ חוזר על הטעות של אבי גבאי ומרסק את האפשרות לאיחודים בגוש השמאל. "במקום איחוד גדול הוא בחר בשיריון קטן", אמרו. הורוביץ אמר: "באתי לשיחות עם פרץ בלב שלם ובנפש חפצה, במטרה להביא בשורה חדשה ומלהיבה לציבור בישראל. לצערי, ברגע האמת, החליט עמיר פרץ לחזור על הטעות של קודמו בתפקיד, ובחר לסרב לחיבור בין מרצ למפלגת העבודה".

הורביץ הוסיף כי הורה למטה המפלגה להאיץ את קמפיין מרצ לבחירות הקרובות. "לציבור בישראל מגיעה אלטרנטיבה ערכית, לציבור בישראל מגיעה מפלגת שמאל אידיאולוגית גדולה ומשפיעה שתשנה את המציאות ותחזיר לחיינו ערכים של שלום, שוויון וחופש. מרצ בראשותי פתוחה לחיבורים וצירופים, אך מוכנה ומאורגנת לריצה לבד, בפתק אחד שכולו מרצ". במרצ הודיעו כי הם אינם מתכוונים להפסיק את המגעים עם אהוד ברק לחיבור נוכח האיחוד בין העבודה לגשר.

חברת הכנסת שלי יחימוביץ, שהודיעה השבוע שלא תתמודד בבחירות לכנסת הבאה, בירכה על המהלך של לוי אבקסיס ואמרה: "הצטרפותה של אורלי לוי היא בשורה מצויינת למפלגת העבודה.‫ אורלי היא לוחמת מעולה ואפקטיבית בזירה החברתית, והצטרפותה מחדדת את הקול הצלול של המאבק לצדק, לשיוויון ולגורלם של בני אדם בכל תחומי חייהם. השילוב של עמיר פרץ ושלה הוא תשובה טובה למתלבטים למי כדאי שיתנו  את קולם: למי שדואגים לעצמם או למי שדואגים לעמם״.

יו"ר כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה, בני גנץ הגיב גם הוא: "אני מברך את אורלי לוי על חזרתה למגרש הפוליטי. אורלי היא מנהיגה חברתית, וטוב למדינת ישראל שתהיה בכנסת".

הפופולריים