יחימוביץ': "להיות יו"ר העבודה זו מלאכה שקורעת את הבשר והעור"

"להיות יו"ר העבודה זה קורע את הבשר והעור"

הח"כית שהודיעה על פרישה סיפרה בכאן רשת ב על ההחלטה והתוכניות לעתיד. היא הדגישה שהעבודה לא סיימה את תפקידה ההיסטורי, וסיפרה: "מתחשק לי לקום בבוקר בלי תחושת המשא הכבד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלי יחימוביץ'
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הח"כית הפורשת שלי יחימוביץ' סיפרה הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב על ההחלטה לעזוב את הפוליטיקה, והתוכניות שלה לעתיד. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" הבהירה שמפלגת העבודה לא סיימה את תפקידה ההיסטורי, אך הדגישה: "להיות יושב ראש המפלגה זאת מלאכה שקורעת את הבשר והעור. גם באופן אבסורדי היא מונעת מלעשות עבודה ציבורית ולאומית. כי יש עיסוק מתמיד בפוליטיקה הפנימית".

היא הסבירה על החלטתה ואמרה: "בעבודה הפוליטית ובשליחות הציבורית צריך להיות איזשהו מינון הגיוני בין פוליטיקה לעשייה ממש. בתקופה האחרונה אנחנו ב-100% בפוליטיקה לשם פוליטיקה. זה דבר מאוד חשוב בדמוקרטיה אבל היא רק כלי למימוש אידאולוגיה. זה פשוט הוציא לי את הרוח מהמפרשים".

"אני לא חושבת שהעבודה סיימה את תפקידה ההיסטורי. דווקא נוכח כל הכאוס, השחיתות ואובדן האידאולוגיה שיש במערכת הפוליטית, מפלגת העבודה והערכים שלה הם מאוד חשובים", המשיכה יחימוביץ'. "אני כמובן נשארת במפלגה ולא הולכת לשום מפלגה אחרת. אעשה הכל כדי שהעבודה ועמיר פרץ שעומד בראשה, ואני לא מקנאה בו על המשימה שמחכה לו".

יחימוביץ' הוסיפה שהחוק שבו היא הכי גאה הוא החוק להגבלת שכר הבכירים. היא הוסיפה על תוכניותיה לעתיד: " אכתוב שני ספרים כנראה. ספר עיון על החברה הישראלית ורומן נוסף. מניחה שיהיה לי חלק בשיח הציבורי. יש לי המון תוכניות – חלק ממש כיפיות וחלק כבדות ראש. הכי מתחשק לי לקום בבוקר בלי התחושה של המשא הכבד והשעבוד".

הפופולריים