ברק: לפיד עטיפה עם נצנצים; לפיד: ברק לא יעבור את אחוז החסימה

ברק תקף את לפיד בכאן רשת ב: עטיפה עם נצנצים
יו"ר ישראל דמוקרטית תקף בכאן רשת ב ואמר כי בגלל לפיד כחול לבן לא ניצחו. מספר 2 בכחול לבן לא נשאר חייב והגיב: "ברק לא יעבור את אחוז החסימה, זה לא הזמן למפלגות תחביב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק ויאיר לפיד
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר ויו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק תקף היום (שני) את מספר שתיים בכחול לבן יאיר לפיד ואמר כי בגללו כחול לבן לא ניצחו בבחירות באפריל. "לפיד הוא עטיפה עם נצנצים", אמר ברק בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום" בכאן רשת ב. לפיד לא נשאר חייב והגיב: "ברק לא יעבור את אחוז החסימה ויזרוק לפח מאה אלף קולות, זה לא הזמן למפלגות תחביב".

האזינו לריאיון המלא עם אהוד ברק

ברק התייחס למצב מפלגתו ואמר כי המצב יציב מעל אחוז החסימה. על החיבורים אמר כי הוא חושש שאם כל אחד ירוץ לחוד - "יש סיכון שמישהו, יכול להיות מרצ, יכולה ליפול מתחת לאחוז החסימה - זאת יכולה להיות תקלה גדולה לגוש". ברק הבהיר כי היעד היותר רחב הוא שיתוף פעולה של ישראל דמוקרטית, של העבודה ושל מרצ. 

שלשום ביקרו בחריפות במפלגתו של ברק את הסכם הרוטציה בין ראשי כחול לבן בני גנץ ויאיר לפיד. על פי בכירים במפלגת ישראל דמוקרטית, המחקרים שבוצעו מראים כי הסכם הרוטציה בתוך יש עתיד גוזל כשני מנדטים מגוש השמאל מרכז. הדברים מגיעים כיממה לאחר שאיש כחול לבן משה יעלון תקף בחריפות את ברק ואמר בראיון לירון דקל בכאן 11 שאהוד ברק לא יעבור את אחוז החסימה ויביא לאובדן קולות של הגוש.

יעלון מכחול לבן הוסיף כי אינו מאמין לדברי ברק שלא יישב בממשלתו של בנימין נתניהו. "הוא עלול לרוץ אליה", אמר יעלון בריאיון. הבכיר בכחול לבן הדגיש כי המפלגה דבקה ברוטציה וכי יאיר לפיד יכול להיות ראש ממשלה מצוין.

הפופולריים