גבי אשכנזי: הרב רפי פרץ לא יוכל לכהן כשר החינוך אחרי הבחירות

גבי אשכנזי: רפי פרץ לא יוכל לכהן כשר החינוך
אשכנזי התראיין בכאן רשת ב והתייחס לאמירותיו של שר החינוך ולהקלטות שבהן נשמע בוגי יעלון מתנגד להסכם הרוטציה בין לפיד לגנץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבי אשכנזי
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

חבר הכנסת גבי אשכנזי הגיב היום (שני) כאן רשת ב לאמירותיו של שר החינוך הרב רפי פרץ על טיפולי המרה לקהילה הגאה ואמר כי "הרב רפי פרץ לא יוכל לכהן כשר החינוך אחרי הבחירות. אני מכיר אותו  - מעולם לא שמעתי ממנו דברים כאלה, הוא התנהג ממלכתי".

"אין מה לדבר על ממשלה זמנית, שר זמני - הדעות האלה לא היו צריכות להיאמר. שר שאמור להיות מופקד על החינוך של ילדינו לא היה צריך לומר את זה ולא צריך להיות שם, אבל זה לא רלוונטי. מה שאנחנו רואים כאן זה שבנימין נתניהו, שאמר שתיק החינוך יוחזק על ידי הליכוד, נתן אותו במסגרת הניסיונות שלו להשיג ממשלת חסינות".

האזינו לריאיון המלא עם גבי אשכנזי

כמו כן, הרמטכ"ל לשעבר התייחס להקלטות בהן נשמע חבר הכנסת משה יעלון מתנגד להסכם הרוטציה בין יאיר לפיד לבני גנץ: "בוגי רצה את החיבור הזה, הוא התייחס להסכם, לא לחיבור. הוא לא נגד ההסכם, היו כל מיני סעיפים שהיו לו השגות, הם לובנו".


אשכנזי דיבר על איחוד עם יו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק וסיפר כי "אנחנו רוצים להקים ממשלת אחדות רחבה, ומקווים שמשמאל לכחול לבן נראה מפלגה אחת. ברק יהיה איתנו בגוש. אם אתה שואל אותי אם אנחנו מצרפים מפלגות נוספות לכחול לבן - התשובה היא לא".

מספר ארבע בכחול לבן התייחס גם לפרשת הרפז ואמר כי "הכול נבחן, מה שרלוונטי לחקירה פורסם הן על ידי מבקר המדינה והמשטרה. אפילו המדינה הודתה שאם היא הייתה יודעת את עומק הפגיעה שנעשה אל מול התוצאה שבפועל השיגה, היא לא הייתה עושה את זה. המדינה הסתכלה באופן חסר תקדים על כל מילה שלי בארבע שנים, כאילו הסתובבתי עם מיקרופון פתוח. הסתכלו על מאות אלפי שיחות שלי, סרקו אחת אחת במשך שמונה חודשים".

הפופולריים