נתניהו: "אם חיזבאללה יתקוף ננחית עליו מכה צבאית מוחצת"

נתניהו: "אם חיזבאללה יתקוף - ננחית מכה מוחצת"

ראש הממשלה השיב לאיומי מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה על ישראל כי ארגונו לא צריך נשק גרעיני אלא טיל אחד על מאגר האמוניה בחיפה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וחסן נסראללה
צילום: צילום: אי.אף.פי ונועם פנטון רבקין/פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו, השיב היום (ראשון) לאיומים שהשמיע בסוף השבוע מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה ואמר כי "אם חיזבאללה יעז לעשות איזו שטות ולתקוף את ישראל - ננחית עליו ועל לבנון מכה צבאית מוחצת".

בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו: ״בסוף השבוע שמענו את דברי הרהב של נסראללה על תוכניות התקיפה שלו. בניגוד לנסראללה, אני לא מתכוון לפרט את התוכניות שלנו. די להזכיר שבמשך שנים נסראללה חפר מנהרות טרור שהשמדנו תוך ימים. על כל זה נאמר - אל יתהלל חופר כמפתח".

בריאיון שהעניק שלשום לערוץ אל-מנאר של חיזבאללה, במלאת 13 שנה למלחמת לבנון השנייה, איים מזכ"ל ארגון הטרור הלבנוני חסן נסראללה, שוב לפגוע במכל האמוניה בחיפה: "אנחנו לא צריכים נשק גרעיני - רק טיל אחד על מאגר האמוניה בחיפה. כמה הרוגים יהיו? עשרות אלפים?". זאת על אף שמכל האמוניה כבר מרוקן מתוכנו.

נסראללה הוסיף: "זה בלי כניסה קרקעית לאדמת פלסטין, ובלי ירי של כוחות רגליים. ישנם מתקנים גרעיניים ומתקני אנרגיה (בישראל), שכולם תחת טווח הטילים שלנו. ההתנגדות יכולה לפגוע לא רק מעבר לתל אביב, אלא גם מעבר לאילת".

נסראללה החזיק בריאיון מפה של ישראל והצביע על יעדים אפשריים לפגיעת הטילים שבידי ארגונו: משרדי הממשלה העיקריים, נמל התעופה בן גוריון, מפקדת הצבא, הבורסה, תחנות הכוח המרכזיות ותחנות טיהור מים.

הפופולריים