בנט על דברי פרץ: "לא מייצגים את מרבית הציבור הדתי לאומי"

בנט נגד פרץ: "אף אחד לא צריך להמיר אף אחד"
שר החינוך לשעבר יצא נגד דברי מחליפו בתפקיד על טיפולי המרה: "אף אחד לא צריך להמיר אף אחד אחר". השר צחי הנגבי אמר בכאן רשת ב כי דברי פרץ "מקוממים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בת"א למען זכויות להט"ב, בשנה שעברה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הימין החדש ושר החינוך לשעבר נפתלי בנט יצא היום (ראשון) נגד דברי מחליפו במשרד החינוך ויו"ר איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ על טיפולי המרה. "אף אחד לא צריך להמיר אף אחד אחר", כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו. "אנחנו מקבלים כל אדם כפי שהוא. הדברים שנאמרו אינם מייצגים את מרבית הציבור הדתי לאומי שמסתייג מהמלחמה האובססיבית בלהט״בים".

האזינו לריאיון עם צחי הנגבי בכאן רשת ב

גם השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי התייחס הבוקר לסערה, ואמר כי דבריו של פרץ אינם מקובלים עליו, וסותרים את ערכי הממשלה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר הנגבי על דברי פרץ בריאיון לחדשות 12: "הצטערתי מאוד לשמוע אותם, אלה דברים מקוממים שלא משקפים את עמדת הממשלה וסותרים אותה".


"כמו שראש הממשלה הבהיר, הדברים לא מקובלים ועומדים בסתירה לערכים שדווקא משרד החינוך צריך לקדם. זה לא רק עניין של רטוריקה", הוסיף הנגבי. "כשר החינוך תהיה לו אפשרות מעשית לקדם את השוויון וקבלת האחר. פה צריך לראות גם עשייה ויש למשרד החינוך את כל הכלים להסיר אותה מסדר היום". 

בכיר מפלגת ישראל דמוקרטית, האלוף במילואים יאיר גולן אמר כי דעותיו של שר החינוך אינן מקובלות עליו אך עם זאת פרץ הוא איש יקר ועדין נפש. גולן אמר לכאן רשת ב' כי צריך לחבק ולקבל כל אזרח בישראל וכי טיפולי ההמרה פוגעים במטופלים. לדבריו, "אנשים נולדים כך ואי אפשר להמיר אותם. שכל אחד יסתכל על זה מהזווית שלו כהורה מה הוא יעשה עם בנו או ביתו". 

האזינו לריאיון עם יאיר גולן בכאן רשת ב

יושבת ראש החברה לרפואת להט"ב בהסתדרות הרפואית, הדוקטור רותי גופן אמרה כי דבריו של שר החינוך פרץ חמורים, חסרי אחריות ומסוכנים. גופן אמרה עוד לאריה גולן בכאן רשת ב כי יש קונצנזוס בקרב אנשי המקצוע שטיפולי ההמרה אינם יעילים, מסוכנים ורק מגבירים את סבלם של המטופלים. לדבריה, מחקרים מוכיחים שהטיפולים גורמים להגברת הדיכאון והסיכון לאובדנות. גופן הוסיפה כי לא ברור מהי הכשרתם של המטפלים בהמרה ופעמים רבות אין להם, ככל הנראה, שום הכשרה בעניין.

האזינו לריאיון עם גופן בכאן רשת ב

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ תקף גם הוא את פרץ ואמר שאין מקום שיעמוד בראש מערכת החינוך. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" אמר לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד כי "מדובר בעניין שהוא מעבר לפוליטיקה. במקום לקבל אותם רק דוחפים אותם לקצה. הוא אמר שאפשר לעשות את ההמרות האלה. זה הכזב והשקר שנוטעים במוח של הרבה צעירים". 

אתמול אמר פרץ בריאיון לחדשות 12 כי "טיפולי המרה הם דברים שאפשר לעשות אותם וגם אני עשיתי את זה", ועורר סערה. בעקבות הדברים הודיעו ארגוני הקהילה הלהט"בית שיפגינו הערב מול קריית הממשלה בתל אביב בדרישה לפיטוריו. 

פרץ פרסם אמש הבהרה לדבריו ואמר: "לא טענתי שצריך לשלוח ילד או ילדה לטיפולי המרה. במהלך שנותיי כמחנך נפגשתי עם  תלמידים שחשו מצוקה נוראית עם נטייתם המינית, ובחרו להיעזר באנשי מקצוע כדי לשנות את נטייתם. מה שאמרתי בריאיון נאמר מתוך היכרות אישית שלי עם מקרים דומים. מערכת החינוך בישראל בראשותי תמשיך לקבל את כל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדלי של נטייה מינית". ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גינה את דברי פרץ ואמר כי הם אינם משקפים את עמדת הממשלה בראשותו. לדבריו, שוחח עם פרץ וזה הבהיר את דבריו. 

הפופולריים