בעקבות דבריו על טיפולי המרה: קריאה לפיטורי השר פרץ

בשל דבריו על טיפולי ההמרה: דרישה לפטר את פרץ
שר החינוך קבע בריאיון לחדשות 12 כי ניתן לעשות טיפולי המרה ללהט"בים וכי בעברו התנסה בכך. ארגוני הקהילה הלהט"בית הודיעו כי יפגינו מחר מול קריית הממשלה בת"א בדרישה לפטרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קריאות לפיטוריו של שר החינוך הרב רפי פרץ על רקע דבריו בעניין טיפולי המרה להומואים ולסביות. בראיון לחדשות 12 אמר הרב פרץ: "טיפולי המרה הם דברים שאפשר לעשות אותם וגם אני עשיתי את זה".


ארגוני הקהילה הלהט"בית הודיעו כי יפגינו מחר בערב (ראשון) מול קריית הממשלה בתל אביב בדרישה לפטר את השר פרץ בעקבות התבטאותו. בין היוזמים, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב אוהד חזקי, שאמר כי "יש תגובה אחת הולמת לאמירות החשוכות של שר החינוך פרץ: לפטר אותו לאלתר". לדבריו, "אסור שילדות וילדי ישראל ייחשפו לרעל הלהט"בופובי שמפיץ מי שמתיימר לעסוק בחינוך וערכים. טיפולי ההמרה שפרץ מטיף להם מסוכנים על פי משרד הבריאות הישראלי וגופי מקצוע בינלאומיים. הוכח שמדובר בטיפולים שעשויים לערער את המצב הנפשי ולגרום למחשבות אובדניות". חיזקי סיכם: "אנחנו ממליצים לפרץ אישית לנסות בעצמו טיפולי המרה מסוג אחר: טיפולי המרה נגד שינאת האחר ובעד אהבת חינם, נגד דעות חשוכות ובעד פתיחות וקבלה".

גם יו"ר מנהלי בתי הספר העל-יסודיים, מנשה לוי, קרא לראש הממשלה "לפטר לאלתר את רפי פרץ מתפקידו כשר החינוך ולמנות מישהו אחר, שאינו מייצג מפלגה סקטוריאלית עם דעות חשוכות והזויות בכל מה שקשור למערכת החינוך של מדינת ישראל, כשר חינוך".

בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל מיהרו אף הם לצאת נגד דבריו של השר פרץ ובמכתב שהפנו אליו כתבו: "לצערנו, התבטאויות כמו זו שהשמעת הערב מסכנות אלפי בני ובנות נוער אשר חווים קושי סביב סוגיות של משיכה וזהות מינית. וזאת מכיוון שהינך איש ציבור, שר חינוך ורב. מעמדך הרם נושא עימו אחריות רבה לשלום הציבור, ובפרט לילדי וילדות ישראל, אשר חוסים בצילך כשר החינוך". הפסיכולוגים הציעו לשר להיפגש עמם כדי להציג בפניו ידע מחקרי בתחום.

גנץ: "נחזיר את ישראל לשפיות וקידמה"

לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב, "דבריו של שר החינוך ביחס לקהילה הגאה אינם מקובלים עליי ואינם משקפים את עמדת הממשלה בראשותי". הוא הוסיף כי שוחח הערב עם השר "שהבהיר את דבריו והדגיש כי מערכת החינוך הישראלית תמשיך לקבל את כל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדל של נטייה מינית". אך במערכת הפוליטית לא נותרו אדישים ושיגרו תגובות חריפות.

יו"ר כחול לבן בני גנץ פרסם תגובה בה נכתב: "דברי שר החינוך חמורים. כל אמירה בקשר לטיפולי המרה אינה יכולה להיות לגיטימית בישראל של 2019. ממשלת כחול לבן תקדם את השוויון, הסובלנות וקבלת האחר. זכותו של כל אדם לחיות על פי אמונתו, דעתו ונטייתו היא אבן יסוד בדמוקרטיה הישראלית ונגן עליה בכל כוחנו. לא ניתן יד להמשך ההקצנה ונחזיר את ישראל לשפיות וקידמה". אהוד ברק צייץ בטוויטר: "ביבי, פרץ, אתם לא תמירו אף אחד. אנחנו נמיר את ממשלת החושך שלכם בממשלה נאורה, של שוויון, ערכים ודמוקרטיה".

שר המשפטים אמיר אוחנה אמר כי הוא "מגנה בכל תוקף את אמירותיו" וכי "ממשלת הליכוד לא תיתן יד לטיפולי המרה". אוחנה פנה לפרת בציוץ בטוויטר והוסיף: "שר החינוך, הנוער של מדינת ישראל כולה וכן, גם של המגזר הדתי-לאומי, נושא אליך עיניים. בני נוער להט"בים מתאבדים פי 3 משיעורם באוכלוסיה. למד לעומק את הנושא וחזור בך".


הפופולריים