מוסי רז על הפריימריז במרצ: הדבר החשוב - הרשימה מדגישה שותפות בין יהודים לערבים

מוסי רז ממרצ: "אין גוש שמאל בלי ערבים"
מוסי רז, שנבחר אמש למקום ה-5 בפריימריז במרצ, הדגיש כי "אין גוש שמאל בלי ערבים". רז הבהיר כי כדי להתחבר לגוש השמאל, על אהוד ברק "לפתור בעיה גדולה מאוד בינו לבין החברה הערבית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוסי רז
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מוסי רז, שנבחר אמש למקום החמישי בפריימריז במפלגת מרצ, אמר הבוקר (שישי) כי הרשימה שנבחרה כוללת אנשים שידגישו את השותפות בין יהודים לערבים ואת המאבק לסיום הכיבוש - וזה "הדבר החשוב". בריאיון לשלום קיטל ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב הבהיר רז כי "אין גוש שמאל בלי ערבים" וכי המפלגה לא תזניח את המאבק בכפייה הדתית.


על האפשרות לחיבורים בין מרצ למפלגות אחרות אמר רז כי הם צריכים להיות כפופים לרעיון של "סיום הכיבוש" , ביטול חוק הלאום ויצירת חברה משותפת יהודית-ערבית. רז התייחס לחזרתו של אהוד ברק לפוליטיקה ואמר שכדי להתחבר לגוש השמאל, על ברק "לפתור בעיה גדולה מאוד בינו לבין החברה הערבית". לדברי רז, הדחת נתניהו זה רעיון חשוב, אך לא מספיק.

כאלף חברי ועידת מפלגת מרצ הכריעו אמש: יושבת הראש היוצאת תמר זנדברג נבחרה למקום השני לאחר היו"ר הנבחר ניצן הורוביץ. אחריה ברשימה נבחרו אילן גילאון, עיסאווי פריג' ומוסי רז. חברת הכנסת מיכל רוזין נבחרה למקום השישי בלבד.

בתום ספירת הקולות בקלפי הפריימריז שהוצבה בגני התערוכה בתל אביב החל מהשעה 12 בצהריים עמדו אחוזי ההצבעה על 85.3% - 891 מצביעים מכלל חברי ועידת המפלגה. הבחירות המקדימות התקיימו על רקע טענותיה של זנדברג על "רשימות חיסול" נגדה ונגד תומכיה. לאחר חשיפת התוצאות כתבה זנדברג בחשבון הטוויטר שלה: "תודה וכבוד לחברות וחברי ועידת מרצ שבחרו רשימת שמאל אמיצה וגאה, שבליבה שותפות יהודית-ערבית. הבחירות החשובות בספטמבר. יחד ננצח".

הפופולריים