נתניהו: לחקור את ברק על שותפותו עם אפסטיין; ברק: אין מה לחקור

נתניהו: לחקור את ברק על שותפותו עם אפסטיין
עיתון הארץ פרסם על כניסתו של ברק לשותפות עם עבריין המין המורשע ב-2015 בחברת סטארט אפ. ראש הממשלה דרש לפתוח בחקירה נגד ברק שכתב בתגובה בטוויטר: "אין מה לחקור - אני מודה. נתתי הזדמנות שנייה. גם לג'פרי, גם לביבי. שניהם הסתבכו כהוגן בפלילים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, אהוד ברק וג'פרי אפסטיין
צילום: צילום: יונתן סינדל ותומר ניוברג, פלאש 90 ; אי-אף-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא הערב (חמישי) לחקור את ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק בעקבות הפרסום בעיתון "הארץ" על חברת הסטארט אפ שהקים לפני ארבע שנים ביחד עם המיליארדר, עבריין המין המורשע, ג'פרי אפסטיין. בתגובה השיב לו ברק בטוויטר: "אין מה לחקור - אני מודה. נתתי הזדמנות שנייה. גם לג'פרי, גם לביבי. שניהם הסתבכו כהוגן בפלילים. מצפה משניהם להשעות את עצמם עד לבירור האמת".

בפרסום דווח כי ברק הקים בשנת 2015 חברה שעוסקת בשירותי וידיאו ואודיו ממוקדי חירום ברחבי העולם. כיוון שרשם אותה על שמו בלבד, לא ניתן היה לדעת מי השקיע בה. יחד עם זאת, ברק גייס מאחורי הקלעים את אפסטיין כדי שישקיע בחברה מיליוני דולרים.

בעבר פורסם כי ברק הופיע בספר שחור של אפסטיין שנתפס במהלך פשיטות קודמות בביתו. נוסף על כך, ברק גם נראה יוצא מביתו של המיליארדר האמריקני.

ביום שני הוגש כתב אישום נגד אפסטיין, שנעצר קודם לכן, הכולל אישומים בסחר בבני אדם למטרות מין וקשירת קשר למטרות סחר של שירותי מין. המיליארדר היה מקורבם של רבים וחשובים מבין עשירי ארצות הברית ובהם גם הנשיא דולנד טראמפ.

עם היוודע דבר מעצרו צייץ, צייץ ראש הממשלה, בנימין נתניהו בחשבון טוויטר ידיעה העוסקת בקשר בין ברק ואפשטיין וכתב: "והתקשורת שותקת". ברק מצדו ענה לציוץ וכתב: "כואב לשמוע שאנשים שאני מכיר הסתבכו בפלילים. קודם נתניהו, עכשיו אפשטיין. מאחל לשניהם שהאמת תתברר עד תומה. נקודה".

הפופולריים