תוצאות הפריימריז במרצ: תמר זנדברג שנייה, אחריה גילאון ופריג'

הפריימריז במרצ: זנדברג שנייה ואחריה גילאון
מוסי רז נבחר במקום החמישי ומיכל רוזין רק בשישי. הבחירות המקדימות התקיימו על רקע טענותיה של זנדברג על "רשימות חיסול" נגדה ונגד תומכיה. הורוביץ: "ח"כים מהמשובחים ביותר שהקדישו חייהם לחברה הישראלית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
העשירייה הראשונה ברשימת מרצ לכנסת
צילום: צילום: ללא

כאלף חברי ועידת מפלגת מרצ הכריעו: יושבת הראש היוצאת ח"כ תמר זנדברג נבחרה למקום השני לאחר היו"ר ניצן הורוביץ. אחריה ברשימה נבחרו אילן גילאון, עיסאווי פריג' ומוסי רז. חברת הכנסת מיכל רוזין נבחרה למקום השישי בלבד.

זאת בתום ספירת הקולות בקלפי הפריימריז שהוצבה בגני התערוכה בתל אביב החל מהשעה 12 בצהריים. אחוזי ההצבעה עומדים על 85.3% - 891 מצביעים מכלל חברי ועידת המפלגה. הבחירות המקדימות התקיימו על רקע טענותיה של זנדברג על "רשימות חיסול" נגדה ונגד תומכיה. לאחר חשיפת התוצאות כתבה זנדברג בחשבון הטוויטר שלה: "תודה וכבוד לחברות וחברי ועידת מרצ שבחרו רשימת שמאל אמיצה וגאה, שבליבה שותפות יהודית-ערבית. הבחירות החשובות בספטמבר. יחד ננצח".

הורוביץ אמר עם פרסום התוצאות: "ח"כים מהמשובחים ביותר שהקדישו חייהם לחברה הישראלית, יהודים וערבים, נשים וגברים. אנשים רואים שבמערכת הפוליטית יש שתיקה שמפקירה את הציבור, והציבור מרגיש שהחיים שלו תחת מתקפה. מול זה יש כמיהה  לאמירה ברורה, חדה וערכית".

ח"כ אילן גילאון אמר: "תודה לחברים על האמון המחודש. מרצ בחרה היום נבחרת של שחקנים מהטובים שיש. עכשיו יוצאים כולנו יחד למערכה הגדולה והחשובה - החלפת השלטון".

הבוקר, ח"כ אילן גילאון תקף בחריפות את אהוד ברק וטען שאין שום בסיס אידיאולוגי משותף בין מרצ לבינו. "מה זה ברק? ניצן אמנם נפגש איתו, אבל לא מנהלים איתו שום שיחות. שיחות על מה? אין שום שיחות", אמר גילאון. "עם מפלגת העבודה לפחות יש בסיס אידיאולוגי. איתו אין", הוא קבע. דבריו של גילאון מצטרפים להתנגדות שהביע גם ח"כ עיסאווי פריג' לאפשרות של חיבור עם ברק ומקטינים משמעותית את הסיכוי לחיבור כזה.

עם זאת, בריאיון לירון דקל ומואב ורדי בכאן רשת ב' דיבר הורוביץ על האפשרות לאיחוד עם ברק: "נפגשתי עם ברק ועם פרץ, אנחנו שומעים זה את זה ומדברים עם כולם. כרגע אין סיכום, ואני לא בטוח שיהיה. יש משקעים בציבור הערבי בעניין הזה. אבל לא צריך לטייח את זה, אלא לראות איך אפשר לתקן".

האזינו לריאיון עם ניצן הורוביץ בכאן רשת ב

הפופולריים