אמסלם לכאן חדשות: "אעשה הכל כדי שהתקשורת תהיה מאוזנת"

אמסלם: "אעשה הכל כדי שהתקשורת תהיה מאוזנת"

שר התקשורת הנכנס סיפר על מטרותיו בתפקיד החדש והבהיר: "רוצה שאזרח ימין במדינת ישראל ירגיש שהתקשורת גם שלו". הוא הוסיף שייפגש עם עורכים ולומר להם: אתם מסקרים באופן לא הוגן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר התקשורת דוד אמסלם, יולי 2019
צילום: בלי

שר התקשורת הנכנס דוד אמסלם אמר היום (רביעי) בריאיון לכאן חדשות שיפעל לאיזון בתקשורת בישראל. הוא הסביר שאין לו עדיין תוכנית מסודרת למהלך, אך תהה: "כשאכנס לתפקיד אראה איפה אני יכול להשתמש בסמכויות שלי. אבל כל מדינת ישראל יודעת שהסיקור לא מאוזן. מה עושים, משאירים את זה ככה?". 


"תפקיד התקשורת זה גם לבקר גם את הממשלה. אבל יש עוד מערכות שצריך לבקר, גם את מערכת המשפט, והן לא מבוקרות", המשיך אמסלם. "אם אנחנו נביא יצור מהחלל החיצון לישראל, בארבע שנים האחרונות הוא יחשוב שיש לנו רק סוגיה אחת והיא בנימין נתניהו ואיך מורידים אותו מהשלטון".


אמסלם הוסיף כי "יש פה הרבה שקר ולכן זה חמור. פה אני רואה את התקשורת כאבן יסוד בקטע הדמוקרטי. היא הכרוז ואם הכרוז אומר דברים לא נכונים, הציבור לא יודע שזה לא נכון. זה חמור שבעתיים. לכן התקשורת צריכה לאזן את עצמה. וזה לא קורה היום. אני רוצה שאזרח ימין במדינת ישראל ירגיש שהתקשורת גם שלו". 


אמסלם פירט על צעדיו הראשונים שהוא מתכנן ואמר: "מסכים שהתקשורת צריכה להיות חופשית. אבל אני חושבת שהיא כרגע חוטאת לתפקידה ככלל. אני חושב שהמצב הוא סכנה לדמוקרטיה במדינת ישראל. אני הולך לדבר עם העורכים לבוא להגיד להם 'זה לא הוגן'. הם מבינים לבד את חוסר הפרופורציה וההגינות בתקשורת. בטלוויזיה הם זכו בתדרים של הציבור, זה כלי ציבורי ולא חנות נעליים. לי זה מציק הרבה מאוד שנים וגם לציבור". 

הפופולריים