אחוזי הצבעה נמוכים - חדשות טובות למרכז-שמאל

אחוזי הצבעה נמוכים - חדשות טובות למרכז-שמאל
בשלב זה ניתן לראות ירידה של 9%, ביחס לסקרים שנערכו כחודש לפני הבחירות הקודמות, במספר המשיבים בסקר שמצהירים שיצביעו בוודאות. ליברמן שומר על יציבות וממשיך לאיים על שתי המפלגות הגדולות. מה עוד ניתן ללמוד מסקר כאן חדשות?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

תוצאות סקר כאן חדשות שפורסמו הערב (שלישי) מראות כי גם הליכוד וגם כחול לבן צפויות להתקשות בהרכבת קואליציה לאחר הבחירות, כאשר שתי המפלגות מאבדות מנדטים מהבחירות הקודמות ומקבלות 30 מנדטים כל אחת. נתונים אלו כנראה קשורים לנתון נוסף העולה מהסקר - צפי לאחוזי הצבעה נמוכים.

בשלב זה ניתן לראות ירידה ניכרת באחוז המשיבים בסקר, אשר מצהירים כי יצביעו בוודאות. מדובר בירידה של 9% ביחס לסקרים שנערכו כחודש לפני הבחירות באפריל האחרון. נתונים אלה באים לידי ביטוי גם בקרב הציבור היהודי, אך בצורה משמעותית במגזר הערבי.


כפי שעולה מתוצאות הסקר האחרון, אחוזי ההצבעה הנמוכים פועלים בשלב זה לטובת גוש המרכז-שמאל, כאשר אחוזי הצבעה יותר נמוכים בימין מאשר בשמאל. כמו כן, הדבר פוגע בעיקר במפלגות הגדולות, ומשרת את המפלגות הקטנות והאידיאולוגיות יותר - כמו מרצ ואיחוד מפלגות הימין.

נתון נוסף שאליו ראוי לשים לב הוא היציבות שעליה שומר אביגדור ליברמן. זהו סקר נוסף שבו ישראל ביתנו מקבלת תשעה מנדטים, וליברמן מאיים על שתי המפלגות הגדולות – הליכוד וכחול לבן, ומסתמן כמי שיקבע את זהות מרכיב הממשלה הבאה. סקר זה מצטרף לשורה של סקרים שמטרידים את הליכוד, ומצביע על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו לא נמצא במקום שהוא יכול להרכיב ממשלה, וכי הוא אפילו מתרחק מאפשרות זו בשלב הזה.

הפופולריים