הצעה חדשה לחיבור בין שקד לליכוד: שותפות כבלוק טכני

הצעה חדשה לחיבור בין שקד לליכוד: בלוק טכני

גורמים בליכוד הציעו מתווה פשרה יצירתי לחיבור לקראת הבחירות הקרובות, כדי לרוץ ברשימה אחת. בכירים בליכוד טוענים שההתנגדות לשקד בקרב משפחת נתניהו היא כל כך גדולה שספק אם גם המתווה הזה יאושר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד
צילום: צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

גורמים בליכוד הציעו היום (שלישי) מתווה פשרה יצירתי לחיבור בין איילת שקד לליכוד. לפי המתווה, שקד תגיע עם מפלגה משלה ותתחבר לבלוק טכני עם הליכוד לקראת הבחירות הקרובות כדי לרוץ ברשימה אחת. כך תהיה מצד אחד ריצה משותפת של שקד והליכוד, אך מצד שני שקד לא תהפוך לחברת ליכוד מן המניין בשלב הזה.

עם זאת, בכירים בליכוד טוענים שההתנגדות לשקד בקרב משפחת נתניהו היא כל כך גדולה, שספק אם גם המתווה הזה יאושר על ידי נתניהו. רוב הסיכויים שגם זה לא יצליח. בתחילת השבוע אמר חבר הכנסת דוד ביטן בריאיון לכאן רשת ב כי שקד לא תהיה ברשימת המפלגה בבחירות הקרובות: "ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט שאין לו עניין במהלך". ביטן  ציין כי היא יכולה לתרום את חלקה בצד מימין לליכוד. 

בתוך כך, אהוד ברק מסרב להתחייב שיישאר בפוליטיקה אם לא ייכנס לקואליציה. לשאלה האם יישאר במקרה שנתניהו ירכיב ממשלה בלעדיו, השיב ברק בכנס יזמות קנאביס רפואי: "אני לא רוצה ראש ממשלה כזה. אני לא עוסק בכלל בספקולציות מה יהיה אם, אני אפעל ככל כוחי כדי שהפרק הזה ייגמר".

חבר כנסת אחר שנשמע קצת פחות תקיף כלפי ראש הממשלה היה יו"ר העבודה עמיר פרץ, שאמר הבוקר: "בכל פעם שנתניהו יזמין אותי, אני אגיע, הוא ראש הממשלה של כולם. אם הוא ירצה לקבל ממני עצות, אני אעשה זאת בשמחה. אם הוא יתחיל מחר תהליך שלום – אנחנו נתמוך בו פוליטית בלי שום ספק". 

הפופולריים